klupsko sp

Egipćani izbacili bivši klub Marija Mandžukića, i izborili okršaj protiv Bayerna; meksički Tigres za finale igra protiv brazilskog Palmeirasa

04.02.2021 u 20:53

Nakon meksičkog Tigresa, plasman u polufinale klupskog svjetskog prvenstva koje se održava u Kataru, izborili su i nogometaši egipatskog Al Ahlyja koji su pobijedili katarski Al Duhail sa 1:0, bivši klub našeg Marija Mandžukića.

Pitanje pobjednika razriješio je pogodak Husseina El Shahata u 30. minuti.

Afrički prvak će u polufinalu igrati protv europskog prvaka Bayerna, a utakmica je na rasporedu 8. veljače.

Dan ranije igrat će prvak Južne Amerike brazilski Palmeiras protiv meksičkog Tigresa koji je u prvom dvoboju četvrtfinala pobijedio korejski Ulsan Hyundai sa 2:1.

U susretu između Tigresa i Ulsana sve najvažnije se dogodilo u prvom poluvremenu.

Ulsan je poveo u 24. minuti golom Kim Ki-Hee, no meksički sastav je okrenuo rezultat, a oba gola zabio je Francuz Andre-Pierre Gignac (38, 45+4-11m). Bivši napadač Marseille i Toulousea za Tigres igra od 2015. i u 246 nastupa zabio je 144 gola.

U nastavku susreta korejski sastav je pokušavao izjednačiti, ali nije uspio.