Dva plana ispunjena, u drugi krug s četiri boda

• Zadnja izmjena 21.01.2012 15:58
  • Objavljeno 20.01.2012 u 21:40
Manuel Štrlek

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom 26:20 nad Norveškom ispunila je i drugu želju izborniku Goluži. Osim što je osigurala sljedeći krug, u skupinu koja će se igrati u Novom Sadu prenosi i četiri boda, najviše od svih suparnika

U ratničkoj utakmici, u kojoj je norveški vratar Erevik dugo mučio naše igrače, Hrvatska je uspjela sa 26:20 pobijediti Norvešku, osigurati prvo mjesto i, što je još važnije, prenijeti četiri boda u sljedeći krug natjecanja.

Izabranici Slavka Goluže odlično su odigrali u obrani iz koje su proizlazili brzi protunapadi, a Norvežane je većim dijelom prvoga poluvremena u rezultatskom priključku držao samo raspoloženi vratar Ole Erevik.

Koliko je koncentrirana bila naša obrana, pokazuje i podatak da su Norvežani prvi gol postigli tek u sedmoj minuti, a u prvih su 20 minuta uspjeli samo tri puta svladati Mirka Alilovića. No, do 14. minute bilo je samo 4:3 za Hrvatsku jer je Erevik ostvario čak osam obrana od kojih su neke bile uistinu sjajne.

No, kada su naši igrači počeli pucati pod noge norveškom vrataru, lopte su počele češće završavati u mreži, pa je dvije minute prije odlaska na odmor već bilo uvjerljivih 12:6.

U nastavku je Hrvatska mirno održavala stečenu prednost, čak je dvije minute prije kraja bilo i najvećih osam razlike (26:18) prije no što su Norvežani uspjeli malo smanjiti konačni rezultat.

U Novom Sadu suparnici Hrvatskoj u skupini II drugog kruga bit će Španjolska (nedjelja), Francuska (utorak) i Mađarska (srijeda). Prve dvije reprezentacije iz ove skupine plasirat će se u polufinale.

VRŠAC. Dvorana Millenium. Gledatelja: 2.000. Suci: Din i Dinu (Rumunjska)

HRVATSKA: Alilović, Losert; Balić 2, Kopljar 1, Lacković 3, Duvnjak 1, Buntić 4, Vori, Štrlek 3, Čupić 6 (6), Ninčević 2 (1), Horvat 3, Musa, Gojun, Bičanić 1, Vuković.

NORVEŠKA: Erevik, Medhus; Klev 2, Samdahl, Bjoernsen 1, Myrhol 2, Lund 2, Tvedten 5, Mamelund 6 (2), Rambo 1, Hansen, Jondal, Jensen, Koren 1, Paulsen, Toennesen.

ISKLJUČENJA: HRVATSKA šetst minuta, Norveška 14 minuta

SEDMERCI: HRVATSKA 7/7, Norveška 2/3