bivši 'vatreni' se probudio

Dva gola i asistencija Nikole Kalinića; godinu dana nije zabio, svi su ga već otpisali, a on se vratio na najbolji mogući način

01.03.2020 u 20:32

Hrvatski napadač Nikola Kalinić s dva gola i asistencijom bio je najzaslužniji za 4:3 gostujuću pobjedu Rome protiv Cagliarija u susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva

Nikola Kalinić, koji je umjesto prvog napadača Rome Edina Džeke dobio priliku od prve minute, postigao je prva dva gola za svoju momčad na utakmici u 29. i 41. minuti kojima je zaostatak 1:0 pretvorio u prednost od 2:1 na poluvremenu.

Kalinić je prvo spretno reagirao pred suparničkim golom i samo minutu nakon što je Joao Pedro doveo Cagliari u vodstvo poravnao na 1:1, da bi pet minuta prije odlaska na odmor iz neposredne blizine pospremio loptu u gol nakon prodora i asistencije Mkhitaryana.

U 64. minuti Kalinić je odlično glavom spustio loptu u prostor za Kluiverta koji je potom pogodio za 3:1. Do kraja susreta je Pereiro u 75. smanjio na 3:2, pa je Kolarov u 81. vratio Romi prednost od dva gola, da bi Joao Pedro popravio vlastiti neiskorišteni penal i u 89. minuti smanjio na konačnih 4:3.

• +5
Serie A, Cagliari - Roma Izvor: Profimedia / Autor: Insidefoto / ddp USA / Profimedia

Kaliniću su ovo bili prvi golovi ove sezone, a zabio ih je nakon 409 dana suše. Posljednji put zabio je još tamo 16. siječnja 2019. za Atletico Madrid u remiju protiv Girone 3:3 u Kupu kralja.

Peta Roma sada ima 45 bodova, tri manje uz utakmicu više od četvrte Atalante koja je ranije u nedjelju s čak 7:2 u gostima svladala Lecce, dok je Cagliari 11. s 32 boda.

Kalinić je odigrao čitav susret za Romu, dok je Marko Rog igrao za Cagliari do 90. minute.