NBA liga

Durant ostvario učinak karijere koji nitko nije očekivao; Dončić briljirao pa stao

28.12.2023 u 09:10

Sinoć je u NBA odigrano šest utakmica, a pobjede su upisali Cleveland, Philadelphia, Phoenix, Oklahoma City, Milwaukee i Toronto

Kevin Durant ostvario je triple-double s rekordnih 16 asistencija (to od njega nitko nije očekivao!), dok su Devin Booker i Eric Gordon zajedno zabili 47 koševa za gostujuću pobjedu Phoenix Sunsa 129-113 nad Houston Rocketsima. Inače, 35-godišnji Durant je uuz tih 16 asistencija upisao 27 koševa i 10 skokova, Booker je dodao 20 koševa i sedam asistencija, a Gordon 27 od čega 17 u drugoj četvrtini.

Rocketsi su izgubili po treći put u četiri domaće utakmice nakon niza od 11 pobjeda na domaćem terenu. Alperen Sengun je predvodio Houston s 24 poena, dok je Jalen Green dodao 23.

Cleveland Cavaliersi su, nakon što su nadoknadili zaostatak od 20 koševa, sa 113-110 nadigrali Dallas Maverickse. Jarrett Allen zabio je 24 koša i ugrabio 23 skoka, a Caris LeVert je ušao s klupe i postigao 29 koševa za Cleveland.

Luka Dončić je ubacio 39 koševa za Dallas i ovo mu je treća uzastopna utakmica s najmanje toliko koševa. No, od tih 39 čak 29 zabio je u prvom poluvremenu, a u drugom se mučio i baš ga nije išlo. Dallas je ispustio 20 koševa razlike i u nastavku se potpuno raspao...

Toronto Raptors su na gostovanju sa 132-102 bili bolji od Wahington Wizardsa. OG Anunoby je ubacio 26 koševa, a Pascal Siakam dodao je 22 koša i 11 asistencija sezone za Toronto koji je prekinuo niz od tri poraza.

Kyle Kuzma i Jordan Poole predvodili su Washington sa po 14 poena svaki.

Milwaukee Bucks su u New Yorku sa 144-122 nadigrali Brooklyn Netse, a Giannis Antetokounmpo zabio je 32 koša i predvodio je sedam igrača Milwaukeeja s dvoznamenkastim učinkom.

Antetokounmpo je ugrabio 10 skokova i imao osam asistencija za osmu pobjedu u devet zadnjih ztakmica za Buckse. Khris Middleton dodao je 27 ubačaja za Milwaukee. Rookie Jalen Wilson predvodio je Brooklyn s rekordom karijere od 21 poena i 10 skokova, ali su Netsi izgubili šesti put u osam utakmica.

Philadelphia 76ers su sa 112-92 pobijedili domaći Orlando Magic, a najbolji kod gostiju bio je Tyrese Maxey sa 23 koša, dok su Tobias Harris i De'Anthony Melton dodali po 22 ubačaja svaki.

Franz Wagner predvodio je Magic s 24 koša, a Jalen Suggs je ubacio 20 koševa.

Oklahoma City Thunder su na svom terenu sa 129-120 svladali New York Knickse, a Jalen Williams i Shai Gilgeous-Alexander su ubacili svaki po 36 koša za pobjedničku momčad. Kod Knicksa najbolji je bio Julius Randle sa 25 poena, dok je Jalen Brunson dodao 24.