NEIZVJESNO DO KRAJA

[VIDEO] Dramatično zadnje kolo Bundeslige; evo tko slavi, a tko tuguje

20.05.2017 u 18:01

Odigrano je posljednje kolo njemačkog nogometnog prvenstva. Još ranije je bilo poznato da je Bayern prvak, a RB Lepzig drugoplasirani, a danas su riješene i ostale nepoznanice vezane za mjesta za europska natjecanja i ona oko ostanka u bundesligaškom društvu

Uoči posljednjih 90 minuta Borussia Dortmund i Hoffenheim borili su se za izravno mjesto u Ligi prvaka, Köln, Hertha i Freiburg za dva mjesta u Europskoj ligi, a HSV, Mainz, Wolfsburg i Augsburg da izbjegnu jedno mjesto koje vodi u razigravanje za ostanak, nakon što su Ingolstadt i Darmstadt već ispali. No krenimo redom, s prvakom Bayernom...

Na Allianz Areni oprostili su se od igračke karijere Philipp Lahm i Xabi Alonso, a gledatelje je zabavljala pjevačica Anastacia. Prvak je sezonu završio sa stilom sa 4:1 je srušio Freiburg te ga ostavio bez Europske lige.

Treći put u posljednje četiri sezone HSV se grčevito borio i na kraju izborio za opstanak, iako je Wolfsburg poveo preko Knochea u 23. minuti. Kostić je izjednačio devet minuta poslije, a pravim 'džokerom' s klupe pokazao se Waldschmit koji je ušao u igru u 86. minuti, a u 88. postigao pogodak koji je HSV ostavio među prvoligašima i u 55. sezoni Bundeslige.

Wolfsburgu je za ostanak trebao poraz Augsburga od dva razlike u Hoffenheimu, ali momčad Andreja Kramarića u 90 minuta nadmoći nije uspjela postići pogodak. Augsburg je tako ostao prvoligašem, a Hoffenheim je do 75. minute utakmice u Dortmundu, unatoč 0:0, imao mjesto u Ligi prvaka.

Naime, do tada je Werder iznenađujuće vodio na Signal Iduna Parku sa 3:2. No, dva realizirana kaznena udarca, Reusa u 75. minuti i Aubameyanga u 89. minuti donijeli su Borussiji treće mjesto. Isti su igrači bili strijelci za domaće i u prvom poluvremenu, Reus u 32. minuti, a Aubameyang 10 minuta poslije. Junuzović (7), Bartels (46) i Kruse (68) bili su strijelci za Werder.

Koeln je pobjedom 2:0 nad Mainzom izborio mjesto u Europa ligi, za koju će se Hertha morati kvalificirati nakon uvjerljivog domaćeg 2:6 poraza od Bayera.

Kovačev Einztracht je u dvoboju bez rezultatskog značaja odigrao 2:2 s RB Leipzigom iako je do 83. gubio 0:2. Prvo je smanjio Vallejo, a bod domaćinu donio je Blum u sudačkoj nadoknadi.