SUDAR U MAKSIMIRU

Drama u nadoknadi; Ohandza junak Hajduka; dva nevjerojatno glupa isključenja 'lokosa'

10.12.2017 u 17:11

U prvoj nedjeljnoj utakmici 19. kola HT Prve lige na Maksimiru je Hajduk svladao Lokomotivu 2:0, a oba pogotka zabio je Franck Ohandza

Nastavio se preporod Hajduka od kada je na klupu sjeo Željko Kopić. Pred samo oko tisuću gledatelja 'bili' su upisali novu prvenstvenu pobjedu te se bodovno izjednačili s drugoplasiranim Osijekom. Gosti su zasluženo slavili, a pomogli su im glupostima domaći nogometaši s dva nepotrebna isključenja. No idemo redom...

• +4
Lokomotiva - Hajduk, 19. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

U prvom poluvremenu nije bilo pravih prilika. Doduše, Hajduk je pritiskao, imao neke sramežljive pokušaje, ali sve je to bilo jalovo. Jedino uzbuđenje bio je gol Ohandze iz 18. minute koji je opravdano poništen zbog igranja rukom. No zato je puno zanimljivije bilo u nastavku.

U 51. minuti dogodila se prva glupost u redovima 'lokosa'. Doležal je nagazio Lopeza i zaradio drugi žuti karton. Nepotrebno, jer je lopta bila oko Hajdukovog šesnaesterca.

Hajduk je brojčanu nadmoć naplatio 15 minuta kasnije kada je svoj najljepši gol sezone zabio Ohandza. Bio je to ubačaj s desne strane, a kamerunski napadač s desetak metara je neobranjivo pogodio, nešto između škarica i voleja.

Lokomotiva – Hajduk 0:1, Ohandza 66'

U 72. minuti nova glupost igrača Lokomotive. Majera je faulirao Almeida, a talent prvoligaša s Kajzerice neshvatljivo je napucao loptu i zasluženo isto dobio drugu javnu opomenu te ostavio na cjedilu suigrače.

Lokomotiva u današnjoj utamici nije mogla zaprijetiti ni dok je bila kompletna, a sa devet igrača na terenu to je u tome trenutku izgledalo kao nemoguća misija.

Lokomotiva – Hajduk 0:2, Ohandza 90+4'

No u sudačkoj nadoknadi bila je prava ludnica! Prvo je usamljeni Almeida glavom promašio zicer te je tako samo potvrdio da je daleko od slavnih starih dana. Odmah je zamalo uslijedia kazna, jer je Šunjić na drugoj strani zatresao vratnicu, a zatim je Hajduk ubojito uzvratio preko Ohandze koji je sa svojim drugim golom potvrdio pobjedu 'bilih'.

Lokomotiva – Hajduk 0:2, 19. kolo 2017./18. (sažetak)
Lokomotiva – Hajduk 0:2, 19. kolo 2017./18. (izjave)

Lokomotiva-Hajduk0:2
Rijeka-Slaven Belupo17:00