ČUDO U AUSTRIJI

Drama u Klagenfurtu: Od 1:4 'medvjedi' stigli do pobjede!

21.11.2012 u 08:51

Zagrebački 'medvjedi' gostovali su u utorak u 23. kolu Ebel lige u Klagenfurtu i unatoč velikom minusu nakon 40 minuta, na kraju stigli do bodova nakon izvođenja kaznenih udaraca

U drugoj utakmici Arena Ice Fevera zagrebački 'medvjedi' nadvisili su KAC s uvjerljivih 4:1. Bila je to tada demonstracija snage nad najtrofejnijim austrijskim klubom koji nije nikako pronalazio načina kako parirati razigranim hokejašima iz Zagreba. Samo tjedan dana kasnije u Klagenfurtu smo gledali posve drugačiju utakmicu. KAC je dominirao, pogađao i bio nadomak jako važne pobjede, no Zagrepčani su nadoknadili tri gola minusa u zadnjim minutama utakmice i na kraju stigli do oba boda nakon izvođenja penala (5:4)

'Medvjedi' su u Austriju otišli prepuni optimizma s obzirom na to da je Dustin Jeffrey, ponajbolji igrač iz 'brloga', produljio vjernost s klubom na još mjesec dana. Iako pola svijeta žali što nema NHL utakmica, čelnici, trener i hokejaši Medveščaka pauzu u najboljoj hokejaškoj ligi na svijetu definitivno mogu nazvati - blaženom. Upravo je Jeffrey pogotkom u 51. sekundi 'otvorio' utakmicu u Klagenfurtu. Bio je to njegov sedmi gol za 'medvjede', ne i posljednji na utakmici.

Sa 1:0 za Medveščak završila je prva trećina, iako treba biti pošten i reći da su domaćini, unatoč rezultatskom minusu, ipak bili bolji u tom dijelu igre. No pravi horor za gostujuće navijače ipak se događao u drugoj trećini. Četiri uzastopna isključenja 'medvjeda' domaćini su znalački koristili i 'bušili' Roberta Kristana kao od šale. Na semaforu je u 40. minuti svjetlilo 4:1 za KAC.

Srećom, 'medvjedi' imaju veliko srce, imaju i NHL-ovca koji 'potegne' kad je najvažnije, pa smo u posljednjih 20 minuta gledali novu dramu, samo sad su drhtali domaći kibici.

Adam Miller je smanjio na 2:4 nakon samo 40-ak sekundi igre u posljednjoj trećini, Jeffrey je svoj drugi gol na utakmici zabio u 55. minuti, a do izjednačenja je Zagrepčane doveo Miller 45 sekundi prije kraja utakmice, u trenucima kad je Marty Raymond povukao golmana s leda. S tih 4:4 osiguran je jedan, vrlo vrijedan bod, a za drugi se valjalo izboriti u produžetku.

U dodatnih pet minuta 'medvjedi' su ponovno ušli s igračem manje, no srećom po njih, ovog puta nisu bili kažnjeni. Kako u produžetku nije bilo golova, o pobjedniku su odlučivali kazneni udarci. U takvom raspletu sretniji i spretniji bili su gosti. Iako su promašili i Tomislav Zanoški i Kyle Greentree, pak je iza leđa domaćeg golmana Andya Chioda pospremio - tko drugi nego Jeffrey - dok je opet vrlo dobri Kristan zaustavio sva tri pokušaja napadača KAC-a.

Nakon osvajanja oba boda Medveščak je ostao prvi na ljestvici Ebela. U 24. kolu, već u petak, gostovat će u Salzburgu kod Red Bulla koji je u utorak navečer poražen na svom ledu od mađarske Albe sa 4:5.