JE LI TO MOGUĆE?

Drama u derbiju; Osijek na nevjerojatan način ispustio trijumf kod Dinama

14.10.2017 u 21:13

U derbiju 12. kola HT Prve lige na Maksimiru su Dinamo i Osijek odigrali 1:1, pogodak za goste zabio je Grezda (17), a izjednačenje domaćinu donio je Henriquez (90+4)

Derbi je opravdao očekivanja, a momčad Zorana Zekića optimistične izjave uoči gostovanja kod 'modrih', jer im je pobjeda u zanimljivom susretu izmakla za dlaku, doslovce u zadnjim sekundama.

U otvorenom okršaju Osječani su u 17. minuti šokirali zagrebačku momčad lijepom akcijom koju je okončao Grezda neobranjivim šutom u suprotni kut. Sasvim zasluženo, jer su gosti izgledali puno bolje na travnjaku u prvih 45 minuta.

Dinamo – Osijek 0:1, Grezda 17'

U nastavku, u 55. minuti, dosuđen je kazneni udarac nakon što je Mudražija srušio Antolića. Soudanijev udarac s 'bijele točke' vratar Malenica je obranio, a Hodžić zatim promašio prazna vrata.

Dinamo - Osijek, promašeni penal Soudanija i prilika Hodžića

Dinamo se otvorio, pritisnuo, ali opasni gosti su do kraja susreta promašili neke zicere što im se osvetilo u posljednjim trenucima.

• +10
Dinamo - Osijek, 12. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Sudac je pokazao četiri minute sudačke nadoknade koje su gotovo prošle, i kada se očekivao kraj, lopta je bila ubačena u šesnaesterac s lijeve strane, a na drugoj vratnici Henriquez ju je poslao u mrežu za izjednačenje i konačnih 1:1.

Dinamo – Osijek 1:1, Henriquez 90+5'

Utakmica će se pamiti i po tome što se nakon više od dvije godine suspenzije na teren vratio veznjak Dinama i makedonske reprezentacije Arijan Ademi, koji je ušao u igru u 58. minuti.

Dinamo je povećao svoju prednost i sada vodi s 30 bodova, pet više od Rijeke, dok je sada Osijek treći s 21 bodom.

Dinamo – Osijek 1:1, 12. kolo 2017./18. (izjave)

Istra 1961-Rijeka1:0
Dinamo Zagreb-Osijek1:1