Uoči današnje izborne skupštine Nogometnog saveza splitsko-dalmatinske županije izbila je prava drama. Glavni kandidat za predsjednika Saveza je bivši predsjednik Hajduka Hrvoje Maleš, koji u utrku ulazi uz podršku kluba s Poljuda i predvodi listu od 17 kandidata
Iako se očekuje pobjeda Hrvoja Maleša, situacija se zakomplicirala uoči samog glasanja.
Naime, klubovi okupljeni oko njegova protukandidata Stipe Perića najavili su bojkot izbora zbog, kako tvrde, nepoštenih uvjeta. Najveći prigovor odnosi se na promjenu lokacije skupštine – odluka da se sjednica održi upravo u prostorijama HNK Hajduk donesena je, prema njihovim riječima, u zadnji trenutak, svega dva dana prije održavanja, čime je, smatraju, Malešu dana nepravedna prednost.
U zajedničkom priopćenju, 30 klubova koji podržavaju Perića poručilo je kako neće sudjelovati u radu Skupštine, uz optužbe na račun organizatora zbog kršenja statuta i pritisaka na klubove.
'Želimo obavijestiti javnost da 30 klubova koji su članovi NSŽSD i koji podržavaju kandidata za Predsjednika NSŽSD Stipu Perića neće sudjelovati na zakazanoj izbornoj sjednici Skupštine NSŽSD od 29.5.2025. godine. Naknadno određivanje mjesta održavanja izborne sjednice Skupštine u prostorijama HNK Hajduk s.d.d. koje je odredeno tek u kasnim večernjim satima dana 27.5.2025. godine od strane tajnika NSŽSD predstavlja kršenje članka 29. stavak 13) Statuta NSŽSD, ali i favoriziranje kandidata Hrvoja Maleša. Klubovi NSŽSD koji su podržali kandidaturu Stipe Perića izloženi su svakodnevnim pritiscima pojedinaca kojima nije mjesto u nogometu kao sportu. Nogomet kao i HNK Hajduk s.d.d. treba spajati ljude, a ne dijeliti ih pa samim tim metode pojedinaca koji sudjeluju u nečasnim radnjama u svezi ove izborne sjednice Skupštine NSŽSD nisu dostojni veličine HNK Hajduk s.d.d. kao kluba’, navodi se u njihovom obraćanju javnosti.
Maleš je, s druge strane, naglasio kako mu je cilj stvaranje Saveza koji će biti podrška svim klubovima, s naglaskom na razvoj infrastrukture i mladih nogometaša. Njegova kandidatura dolazi uz podršku aktualnog predsjednika Hajduka Ivana Bilića, a u posljednje vrijeme često je viđen i u društvu bivšeg političara Mije Pašalića.
Podsjetimo, Hrvoje Maleš ostao je upamćen po velikoj akciji iz 2011. godine kada je, surađujući s policijom, razotkrio korupciju u sudačkoj organizaciji HNS-a, što je rezultiralo uhićenjima i višegodišnjim sudskim procesima.