DRAMATIČNA GOLIJADA

Dragovoljac čudesnom pobjedom ostao na životu!

09.05.2014 u 19:53

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca ostvarili su pobjedu u 35. kolu MAXtv Prve lige. Svladali su u Sigetu Split, rezultatom 3:2

Dragovoljac se bori do kraja. Protiv Splita samo je trijumf značio ostanak u igri za opstanak, ali 'crni' su uspjeli. U dvoboju punom preokreta i kaznenih udaraca svladali su uglednog protivnika i tako sebi produžili život, dok su gosti napravili korak unazad u borbi za plasman u Europu.

Split je bio taj koji je bolje otvorio utakmicu i prvi stigao do izglednih prilika. U 13. minuti Belle je probio desnu stranu, ušao u sredinu i pokušao pucati u suprotni kut, ali njegov udarac završio u bloku. Samo minutu kasnije još bolja prilika za goste: Bilić je u odličnoj situaciji tukao glavom, no njegov udarac otišao je pokraj gola.

Treću veliku šansu imao je Split u 21. minuti kada Kvesić nije dobro reagirao na odličnu povratnu loptu, a njegov udarac završio je pokraj vratnice. Uslijedila je kazna. Pet minuta kasnije Doležal je izašao sam pred Zagorca, pokušao ga zaobići, a pritom ga je srušio Glumac i skrivio kazneni udarac.

Ne samo što je Dragovoljac dobio priliku s bijele točke, već je i Tomislav Glumac dobio crveni karton. Penal je u pogodak bez problema pretvorio Stipe Bačelić-Grgić u 27. minuti.

Nakon postignutog gola, Dragovoljci su nastavili prijetiti iz kontri, a Zagorac je u dva navrata morao istrčavanjem spašavati svoja vrata. S druge strane Kvesić je zaprijetio solo prodorom, no njegov udarac nije bio dobar i domaći su s prednošću otišli na odmor.

U drugom dijelu igra se rasplamsala, a Split je počeo zabijati. Prvu priliku imao je u 51. minuti, kada je Bilić bio u odličnoj prilici, no njegov udarac iz okreta prošao je pokraj gola. U 70. minuti kazneni udarac za goste. Brtan je strogo kažnjen za svoj start, a Bilić je zabio s bijele točke.

Uslijedio je potpuni preokret. Novu veliku priliku Splićani su odmah iskoristili, a Erceg je zabio za 2:1, krasnim udarcem u suprotni kut.

Ipak, Dragovoljac se nije predao i zatim smo vidjeli još jedan sumnjivi penal.

Ovaj put je srušen Bačelić-Grgić, a siguran realizator bio je Doležal u 76. minuti.

U 85. minuti Bačelić-Grgić kompletirao je novi preokret na utakmici. Prekrasnim udarcem zabio je za Dragovoljac i tako donio pobjedu svojoj ekipi, koja je njome ostala u igri za opstanak, s obzirom da se izjednačila sa Slavenom te će vjerojatno imati priliku pobjedom protiv Osijeka u zadnjem kolu očuvati status prvoligaša. Splitu pak u zadnjem kolu treba trijumf protiv Lokomotive ako želi u Europu…

MAXtv Prva liga, 35. kolo:

Hrv. dragovoljac – Split 3:2 (Bačelić-Grgić 27, 85, Doležal 76 / Bilić 70, Erceg 74)

Hrvatski dragovoljac - Split 3:2