NBA liga

Donovan Mitchell postavio klupski rekord u koševima; ovako nešto nije viđeno još od Kobea Bryanta iz 2006. godine!

03.01.2023 u 10:41

Sinoć je u NBA odigrano 11 utakmica, a večer je obilježio Donovan Mitchell koji je zabio nevjerojatan 71 koš u domaćoj pobjedi Cleveland Cavaliersa od 145:134 nad Chicago Bullsima

To je najbolji učinak na jednoj utakmici nakon 2006. godine kada je Kobe Bryant zabio 81 koš Toronto Raptorsima.

Cavaliers su slavili nakon produžetka, a Mitchellova izvedba je i rekord franšize te ga je svrstala među pet igrača koji su zabili 71 ili više koševa na jednoj utakmici: Bryanta, Wilta Chamberlaina, Davida Thompsona, Elgina Baylora i Davida Robinsona.

Mitchell je u produžetku zabio 13 koševa, uključujući tri od ukupno sedam trica koliko je upisao na utakmici.

Cavaliersi su gubili 130-127 nakon dva slobodna bacanja Cobyja Whitea 7.4 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice, a onda je Ayo Dosunmu napravio prekršaj na Mitchellu zbog čega su mu dosuđena slobodna bacanja. Mitchell je prvo pogodio, drugo promašio namjerno i zabio dva koša za izjednačenje i za produžetak.

DeMar DeRozan je bio najbolji pojedinac Chicaga sa 44 koša.

Osim 71 poena, Mitchell je upisao 11 asistencija i osam skokova.

Brooklyn Nets su stigli sinoć do svoje 12. pobjede u nizu svladavši sa 139-103 San Antonio Spurse.

Kyrie Irving je ubacio 27 koš, do čega 21 u prvom poluvremenu. Kevin Durant je dodao 25 koševa i 11 asistencija.

Netsi su u prvom poluvremenu ubacili 74 koša i imali su dvoznamenkastu prednost zadnje tri četvrtine.

Kod Spursa, kojima je ovo sedmi poraz u zadnjih deset utakmica, najbolji je bio Keldon Johnson sa 22 pogotka.

LA Lakersi su sa 121-115 slav ili u Charlottei protiv Hornetsa, a Lebron James je za pobjedu svoje momčadi zabio 43 koša uz 11 skokova.

Thomas Bryant je dodao 18 koševa i 15 skokova, a Dennis Schroder i Austin Reaves po 15 svaki. Terry Rozier je predvodio Hornetse koji su u jednom trenutku zaostajali 24 koša za Lakersima, sa 27 ubačaja, a LaMelo Ball je dodao 24.

Golden State Warriors su nakon dva produžetka u San Franciscu pobijedili gostujuće Atlanta Hawkse sa 143-141, a Klay Thompson je ubacio rekord sezone od 54 koša.

Kevon Looney zaključio je utakmicu sa 20 skokova i 14 koševa za Warriorse.

Thompsonova 54 koša su drugi njegov najveći učinak, 5. prosinca 2016. je u utakmici protiv indiana Pacersa ubacio 60 koševa. Sinoć je zabio deset trica iz 21 pokušaja, što je bila njegova sedma utakmica u karijeri s 10 ili više trojki.

U četvrtom uzastopnom porazu, četiri igrača Hawksa upisala su double-double rezultate, a predvodio ih je Young s 30 koševa i 14 asistencija. Murray (25 poena, 10 skokova), John Collins (25 poena, 13 skokova) i Onyeka Okongwu (16 poena, 12 skokova) pridružili su se Youngu s double-double rezultatima za Hawkse. Bogdan Bogdanović upisao se s klupe s 21 poenom, a De'Andre Hunter sa 17 poena.