AMERIKANKA PREJAKA

Donna Vekić ispala u 1. kolu Roland Garrosa

26.05.2013 u 16:40

Nakon Petre Martić u 1. se kolu drugog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa oprostila i 16-godišnja osječka tenisačica Donna Vekić

Nakon sat i 13 minuta igre američka igračica Mallory Budette slavila je rezultatom 6-3, 6-4, a naša tenisačica može žaliti za propuštenim prilikama u drugom setu. U prvom je Amerikanka s jednim breakom više od Vekić rutinski povela s 1-0, međutim u drugom je Osječanka imala nekoliko prilika da zakomplicira rezultat.

Dva se puta Vekić vraćala iz minusa, no svaki je put gubila svoj početni udarac kada bi napravila break. U konačnici je Burdette kod vodstva 5-4 imala 40-0, no Vekić se uspjela vratiti, te čak izboriti dvije break-lopte, koje nažalost nije iskoristila.

Ovo je tek četvrta pobjeda američke tenisačice u glavnom ždrijebu na Grand Slam turnirima, ali prva izvan SAD-a. Naime, dosadašnje tri pobjede ostvarila je na US Openu.

Recimo i da je ovo bio prvi međusobnim susret ovih dviju tenisačica.