PH košarkaša

Dominacija Splita protiv Dubrave; petnaesta pobjeda u zadnjih sedamnaest utakmica!

14.01.2024 u 21:46

U utakmici 16. kola FavBet košarkaške Premijer lige Split je kao domaćin rutinski svladao Dubravu sa 98:79 (26-8, 21-30, 29-12, 22-29)

DJ Fundenburk sa 19 i Boris Tišma sa 15 koševa i devet skokova bili su najbolji kod Splita. Lovre Runjić ubacio je 15 koševa, a Shannon Shorter zaustavio se na 12 koševa. Minute i ovacije tribina dobili su mladići poput Antonija Klepe i Marina Dubravčića. Ovo je bila petnaesta pobjeda Splita u posljednjih sedamnaest utakmica.

Kod Dubrave najbolji su bili Filip Paponja sa 20 i Toni Ročak sa 17 koševa.

'Osim zadnjih šest minuta druge četvrtine možemo biti zadovoljni. Igrači koji su do sada manje igrali dali su svoj doprinos, bila je ovo rutinska pobjeda', kazao je Splitov trener Slaven Rimac koji je svoje prve košarkaške korake napravio upravo u dresu Dubrave gdje danas igra njegov sin Niko.

Split je ovom pobjedom stgao do omjera pobjeda i poraza 14-2, dok je Dubrava na 6-10.

Na vrhu je Zadar sa 14-1.