NERVOZA KOD NOVAKA

Đoković je zbog te odluke mogao izgubiti polufinale Wimbledona: Prvi put u karijeri...

14.07.2023 u 18:50

Novak Đoković udaljen je jednu pobjedu od 24. Grand Slam naslova i rekordne osme Wimbledonske krune nakon što je u polufinalu došao do pobjede u tri seta nad Jannikom Sinnerom

Srprski tenisač je pružio sigurnu igru i pobijedio 6-3 6-4 7-6(4) osmog nositelja za dva sata i 46 minuta.

Igra li najbolji tenis u svojoj slavnoj karijeri?

'Volio bih vjerovati da je tako. Mi smo dio individualnog sporta pa se morate osloniti na sebe i dovesti se u najbolje moguće stanje – fizičko, mentalno, emocionalno.Pokušavam ne gledati na godine kao na prepreku ili faktor. Naprotiv, osjećam da je 36 novih 26, dobar je osjećaj!'

Drugi nositelj produžio je svoj pobjednički niz na Wimbledonu na nevjerojatna 34 meča dok lovi peti naslov zaredom i ukupno osmi koji bi ga izjednačio s Rogerom Federerom.

'Uvijek je bilo vrlo blisko i napeto. Tri vrlo tijesna seta, rezultat možda ne odaje realnost onoga što se događalo na terenu', rekao je Đoković te dodao:

• +7
Đoković - Sinner, polufinale Wimbledona 2023. Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

'Bilo je super blizu. Treći set mu je mogao ići na ruku, imao je 15-40 kod 5-4. Bilo je puno pritiska u trećem setu, imao sam svoje prilike, ali on je dokazao zašto je jedan od vođa sljedeće generacije i jedan od najboljih igrača koje imamo na svijetu, bez sumnje.'

Inače, početkom drugog seta Đoković je ušao u sukob sa sucem Richardom Haighom. Pri vodstvu srpskog igrača 2:1 i 15:15 na njegov servis Đoković je pri jednoj bekend dijagonali glasno zastenjao zbog čega je Haigh uzviknuo 'Hindrance!' ('Ometanje!') te je dosudio poen u korist Talijana.

'To je moglo promijeniti meč u tom trenutku. Bio sam vrlo nervozan nakon te odluke suca. Mislim da mi se takvo nešto dogodilo prvi put u karijeri. Možda je to bio odjek od krova, možda produžen uzvik, mislim da nisam uznemirio protivnika. Sudac je odlučio tako i moram to poštovati', izjavio je Đoković na tu temu.