ATP MONTE CARLO

Đoković je dočekao poraz Sinnera pa Ruudu svojom pogreškom darovao finale

13.04.2024 u 20:30

Norveški tenisač Casper Ruud pobijedio je najboljeg na svijetu Novaka Đokovića 6-4, 1-6, 6-4 čime je izborio finale zemljanog ATP Masters 1000 turnira kojem je domaćin Monte Carlo.

Bio je ovo šesti međusobni meč ove dvojice tenisača te prva pobjeda Ruuda koji u svim prethodnim ogledima protiv Đokovića nije osvojio ni jedan set.

U finalu će osmi nositelj Ruud igrati protiv 12. nositelja, Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je u ranijem polufinalnom susretu bio bolji od Talijana Jannika Sinnera sa 6-4, 3-6, 6-4.

Ruud je imao odličan ulazak u meč te je s dva breaka poveo 4-1 protiv prvog tenisača na svijetu. Đoković je uspio vratit jedan break zaostatka, ali ne i drugi te je Norvežanin osvojio prvi set sa 6-4.

U drugom je Đoković potpuno dominirao te je na putu do 1-1 u setovima izgubio tek jedan gem. Statiranje u drugom setu nije uopće obeshrabrilo Ruuda koji je na odličan način otvorio odlučujući set. Poveo je norveški tenisač 3-0, potom i 4-1, ali neumorni Đoković se uspio vratiti. Povezao je tri gema, izjednačio na 4-4 i uveo meč u potpunu neizvjesnost.

Kod 5-4 Ruud je došao do 0-40 i tri vezane meč-lopte na servis suparnika. Prve dvije je Đoković spasio, a onda je napravio dvostruku servis pogrešku za poraz.

Ranije tijekom subote grčki tenisač

izborio je nastup u finalu, gdje je stigao velikom pobjedom 6-4, 3-6, 6-4 protiv drugog nositelja, Talijana Jannika Sinnera, koji je time upisao tek drugi poraz u kalendarskoj 2024. godini.