BUNDESLIGA

Dok je Drpić slavio, Petrić se 'crvenio'

07.02.2009 u 18:00

Nogometaši Hamburger SV-a propustili su priliku bodovno se izjednačiti s Hoeefenheimom na vrhu ljestvice Bundeslige nakon 19. kola, na gostovanju kod Karlsruhea ispustili su vodstvo od 2:0, te na kraju izgubili sa 2:3 primivši pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade

HSV je poveo pogocima Guerrera (7) i Benjamina (48), ali ta komforna situacija nije dugo trajala, jer su domaći za samo pet minuta izjednačili preko Freisa (49) i Federica (53), da bi Freis u 92. minuti svojim drugim pogotkom donio važna tri boda Karlsruheu.

U 76. minuti hrvatski reprezentativni napadač u redovima HSV-a Mladen Petrić dobio je crveni karton zbog udaranja Marca Engelhardta koji je grubo startao na njega, dok je Dino Drpić odigrao svih 90 minuta za Karlsruhe.

Ivan Rakitić sudjelovao je u minimalnoj 1-0 domaćoj pobjedi Schalkea 04 protiv Werdera do 61. minute.

Vodeći Hoffenheim je na gostovanju kod posljednjeplasirane Borussije iz Moenchengladbacha odigrao 1:1 spasivši se poraza u 89. minuti.

REZULTATI 19. KOLA:

Schalke 04 - Werder 1:0 (Hoewedes 48)
Karlsruhe - Hamburger SV 3:2 (Freis 49, 90+2, Federico 53 / Guerrero 7, Benjamin 48)
Bayer - Stuttgart 2:4 (Kiessling 67, Charisteas 90+2 / Gomez 3, 75, Hitzlsperger 51, Khedira 90)
Borussia M. - Hoffenheim 1:1 (Baumjohann 44 / Wellington 89)
Eintracht - Köln 2:2 (Russ 33, Fenin 62 / Novaković 57, 74-11m)
Wolfsburg - Bochum 2:0 (Džeko 21, 85)