liga prvaka

Dinamovi juniori još gore prošli: Ždrijeb ih spojio s Liverpoolom

22.02.2019 u 15:10

Nakon seniorskog sastava Dinama koji će u osmini finala Europske lige igrati protiv Benfice, svog idućeg protivnika doznala je i mlada momčad 'modrih'. Juniori Dinama će u osmini finala Lige prvaka na Hitrec Kacijanu igrati protiv engleskog velikana Liverpoola.

Utakmica će se igrati 12. ili 13. ožujka.

Mlada momčad Dinama izborila je plasman u osminu finala nakon što je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila moskovski Lokomotiv 5-4. Utakmica je završila 1-1, a gosti su izjednačili u trećoj minuti sudačke nadoknade golom Fajzulina. Prije toga Dinamo je poveo u 13. minuti preko Leona Šipuša. Momčad koju vodi Igor Jovičević prije Rusa izbacila je rumunjsku momčad Viitorul Constantu, te kazahstansu Astanu.

• +31
Europska liga, uzvratna utakmica, Dinamo Zagreb - Viktoria Plzen Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Liverpool je igrao u Champions League Path dijelu juniorske Lige prvaka osvojivši prvo mjesto u skupini ispred PSG-a, Napolija i Crvene zvezde.

U slučaju pobjede Dinamo bi u četvrtfinalu, koje se također igra na jednu utakmicu, igrao protiv pobjednika susreta Chelsea - Montpellier.

Naslov prvaka Europe brani Barcelona koja je u finalu pobijedila Chelsea sa 3-0.

Parovi osmine finala: (12/13. ožujka)