Dinamov preokret; Fernades zabio i drugi gol

15.02.2014 u 16:55

Dinamo je u subotu imao službenu promociju ovog proljeća pred svojim navijačima. Doduše, nadali su se u Dinamu da će glavnina 'boysa' zauzeti sjevernu tribinu, ali onaj najglasniji dio Dinamovih navijača i dalje je ostao na Istoku, otkud jasnije mogu slati poruke Zdravku Mamiću

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

90'+3 KRAJ UTAKMICE
90'+1 Glavina je dobio žuti karton zbog simuliranja
83' - prijetnja Dinama, akciju je poveo Antolić, potom je pucao Ademi, a na povratnu loptu Beqiraja Soudani je pucao kraj gola
81' - Fernandes je izašao, Pamić ušao
76' - Beqirajev udarac s 30 metara, ali bio je preslab za Vukovića
75' - nakon što je lopta dugo putovala oko Dinamova kaznena protsora, netko je loptu uputio prema Ježini i pogodila je Bagarića u nogu no lopta se odbila preko gola domaćina
70' - Mamić je na teren, umjesto Čopa. poslao Beqiraja
61' - Halilović ulazi umjesto Cleytona
57' - 'modri' su puno opasniji, sada je i Cleyton pucao, ali Vuković hvata loptu
53' - GGGOOOLLL  Cleyton je proigrao Fernandesa, a onda je Čileanac s 20 metara pogodio za 2:1

Dinamo - Split 2:1 (Fernandes, 53')

46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+1 KRAJ PRVOG POLUVREMENA
39' - dobra akcija gostiju, no Ježina j ebrži od Kvesića
36' - Soudani je sada 'odapeo' iz daljine, ali Vuković se dobro postavio na loptu i spriječio pogodak
28' - GGOOLLLL nakon ubačaja s desne strane, Fernandes je primiro loptu te udarcem matirao Vukovića

Dinamo - Split 1:1 (Fernandes, 28')

22' - pokušava Soudani nešto 'zakuhati, ali Križanac je oprezan i čisti ovu situaciju
19' - GGOOLLL Kvesić je zabio za vodstvo Splita 0:1; ubačaj s lijeve strane, Bagarić je produžio loptu a Kvesić iz voleja pogađa suprotni kut gola Ježine

Dinamo - Split 0:1 (Kvesić, 19')

17' - na Pintov ubačaj Cleyton pokušava iz voleja, ali prilično neprecizno
15' - Split je opet pred golom 'modrih', nakon prekida lopta je preletjela sve i moglo je biti vrlo opasno za Ježinu...
13' - dobru su priliku imali i gosti, no udarac Bagarića uspio je zaustaviti Antonijo Ježina
12' - Soudani se izborio za udarac, a golman Vuković jedva je uspio zaustaviti pokušaj Alžirca
3' - Fernandes je pucao s ruba 16-erca, ali kraj gola
1' - počela je utakmica, a 'boysi' su od prve minute počeli sa skandiranje kontra Zdravka Mamića

DINAMO: Ježina - Pinto, Taravel, Addy, Lima - Soudani, Antolić, Cleyton, Ademi, Fernandes - Čop
SPLIT: Vuković - Ibriks, Križanac, Glumac, Glavina - Radotić, Mršić, Kvesić, Bagarić, Baraban - Roce

Zoran Mamić od prve minute na teren je posalo Ježinu, ali i novog 'Sammira' - Cleytona te francuskog braniča Taravela