• Objavljeno 29.07.2009 u 20:00
dinamo_live

dinamo_live

Izvor: tportal.hr / Autor: -

Zagrebački Dinamo s povoljnih 1:1 odlazi iz Salzburga gdje je igrao protiv Red Bulla. Momčad Krune Jurčića zalsužila je i više od ovog remija jer većim dijelom utakmice bila je bolja momčad. A tko zna, možda ih UEFA i nagradi jer domaći su navijači pomoćnog suca pogodili bocom u posljednjim sekundama utakmice

Nakon prvih 90 minuta ogleda s Red Bullom Dinamo je nadomak sljedećoj rundi u Ligi prvaka. I taj je remi (1:1) potpuno zaslužen jer Dinamo je bio ako ne bolji, opnda barem ravnopravan suparnik.

SASTAVI
RED BULL:  Gustafsson - Schwegler, Schiemer, Dudić, Ulmer - Sekagya, Augustinussen, Vladavić (od 85' Ilić) - Tchoyi, Švento (od 73' Ježek)- Zickler (od 70. Janko)
DINAMO: Butina - Etto, Bišćan, Lovren, Glavina - Morales (od 86. Chago), Badelj, Vrdoljak, Sammir - Papadopolous (od 71. Slepička), Mandžukić

UTAKMICU PRATITE NA TPORTALU

94' - češki sudac Kralovec prekinuo je utakmicu jer pomoćnog suca pogodila je boca i raskvaljen je otišao sa stadiona
93' - Mandužkić je također dobio žuti karton, a kako mu je to drugi onda je i morao pod tuš. Nažalsot, propustit će uzvrat u Maksimiru
92' - nakon jednog skoka, Vrdoljak je ostao na zemlji a Schiemer je grubim udarcem nasrnuo na Mandžukića i zaslužio je barem žuti karton
90' - nakon kornera RB-a, Chago uspjeva zaustaviti pokušaj domaćih
- u zadnjim trenucima utakmice Dinamo se ipak više orjenirao na čuvanje rezultata, nego na ganjanje prednosti
85' - Sammir je lijepo ubacio, a Morales je glavom pokušao prebaciti Gustafssona
- Dinamo u potpunosti kontrolira igru i ima loptu više u posjedu
80' - Mandžukić je pokušao iznenaditi domaćeg golmana ali nije uspio
- u 73' nova promjena u RB-u; Ježek je ušao umjesto Šventa
- u 71' i Jurčić mijenja - umjesto Grka ulazi Čeh Slepička
- u 70. minuti trener Stevens je uveo najefikasnijeg igrača Marca Janka
69' - češki sudac pokazao je Papadopoluosu žuti karton
67' - Butini je opasno zaprijetio Tchoyi, ali upsio je Dinamov vratra nogom izbiti loptu u korner
 - na tribini gdje su BBB upaljene su baklje, ali ovog puta nisu bačene u teren a stratsi su brzo stišane
64' - GOOOL ZA 1:1; Mandžukić je iskoristio grešku obrane domaćina i lobom izjednačava rezultat
62' - greška čeških sudaca, koji su pokazali da je Papadopoulos u zaleđu
59' - nova velika prilika za Dinamo; Etto je poslao povratnu loptu Moralesu, ali Gustafsson brani
55' - Kamerunac Tchoy je najopasniji domaći igrač, nezaustavljiv po desnoj strani Red Bulla
54' - Morales sa35 m izvodi slobodni udarac; i to vrlo dobro a golman domaćih izbio je loptu u korner
52' - Morales je pokazao da je u dobroj formi, baš kao što je i Dinamov Grk pokazao da nije
49' - Dinamo je zaprijetio preko Moralesa, ali njegov ubačaj hvata domaći vratar
47' - domaćini su odmah zaprijetili Butini, a Etto je loptu izbio u korner

Uoči početka drugog dijela, češki je sudac s Dinamove klupe na tribine potjerao Zorana Mamića, sportskog direktora

Kraj prvog poluvremena

45' - GOL ZA RED BULL - 1:0 Zickler; Glavina nije uspio zaustaviti Tchoyjia, koji je ubacio a Zickler glavom pospremio za vodstvo domaćina
39' - nakon dužeg perioda opet prijede 'modri'; na ubačaj Ettoa Papadopoulos puca glavom, ali domaći vratar sigurno hvata loptu
 - Red Bull je zadnjih minuta nešto opasniji, dok su se Dinamovi pokušaji razrijedili
32' - Vladavić opasno prijeti Butini, a Dinamov golman spretno zaustavlja loptu; u nastavku akcije netko iz 'modre' obrane uspijeva dodati loptu vrataru
28' - RB ima treći korner, čak i najbolje izvedeni dosad. Na sreću Dinama, ipak bez većih opasnosti za Butinu
25' - ubacivanje Mandžukića uspio je blokirati Sekagya
22' - Vladavić prijeti Butini, ali i on je neprecizan
18' - Dinamo je zaprijetio udarcem iz daljine, ali na sreću Gustafssona lopta je odskakutala pokraj gola
17' - Glavina griješi, ali Tchoyi nije uspio svladati Butinu
15' - nakon što je Morales pred golom domaćih promašio loptu, Švento je krenuo u kontru, nakon kojeg je Red Bull stigao do drugog kornera
 - Dinamovi napadi ipak su malo popustili
11' - Morales puca iz daljine, ali pokraj gola
10' - Tchoyi je prvi puta tzaprijetio Butini, a lopta je završila u korneru, koji je loše izveden
8' - s tribina, na kojima se ipak okupilo nešto Bad Blue Boysa čuje se 'Mamiću cigane, odlazi iz Svetinje'
 - Red Bull je gotovo neprimjetan, a obrana domaćihnije baš najčvršća
6' - Etto je dobro odigrao dupli pas sa Sammirom, nakon čega je lopta otišla u korner, ali domaći izbacuju loptu, a novu prigodu ima Mandžukić
4' - 'modri' su raspoloženi, a udarac Mandžukića otišao je par centimetara preko gola
3' - Dudić je pogriješio, ali Sammir nije uspio svladati Gustafssona; Još jedna prigoda za 'modre', ali Papadopoulosa su zaustavili domaći igrači
1' - Dinamo je krenuo s centra, tražeći put prema sljedećem krugu Lige prvaka