PRVI PROTIV ZADNJEG

Dinamo zabio nakon čak 241 minute; pogledajte gol koji je spriječio senzaciju i zaustavio razne teorije zavjere o pomaganju

01.07.2020 u 20:51

U prvoj utakmici 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige igranoj u srijedu, u Zaprešiću je stari/novi prvak Dinamo spriječio novu neugodnu senzaciju te svladao Inter 1:0

Dinamo je obranio naslov, Inter će sljedeće sezone najvjerojatnije igrati u drugoligaškom društvu, ali ta velika razlika na ljestvici od čak 56 bodova prije utakmice nije se vidjela na samom travnjaku.

Već se puno toga pisalo o neuvjerljivom 'modrom' stroju koji u nastavku prvenstva izgleda ispuhano, sporo i bezidejno, a na manjak motivacije sigurno je utjecalo i to što je maksimirska družina osvojila novu titulu, a igrači bi u ovo vrijeme trebali biti na odmoru.

No ono najvažnije, Dinamo je prvak, dok su u Interu puno veće brige. Osim katastrofalne financijske situacije sve je jasnije da će nekadašnji Div iz predgrađa završiti u nižem rangu, jer je sve manje utakmica do kraja, a zaostatak za devetim mjestom je velik. Inter je upisao čak 11. poraz u nizu (šesti nakon prisilne stanke zbog koronavirusa), a ovo mu je bio i peti susret zaredom, a da nije zabio pogodak.

Puno toga ne štima u taboru 'žutih' koji su se nadali da će iznenaditi velikog favorita, ali se to nije dogodilo pa tako ipak nećemo slušati o raznim teorijama zavjere kako je Dinamo pomogao susjedu. Završilo je onako kako je 'trebalo', jer kod nas eventualna iznenađenja neshvatljivo uvijek pobuđuju sumnju.

• +4
Inter - Dinamo, 32. kolo HT Prve lige, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Što se tiče same utakmice u prvih 45 minuta nije bilo previše uzbuđenja. Dinamo je imao inicijativu, ali ništa više od toga. Izdvojimo poništeni Oršićev pogodak u 35. minuti zbog minimalnog zaleđa, ali i sjajnu priliku domaćina tri minute kasnije koju je zaustavio vratar gostiju Zagorac.

U nastavku slična priča, Dinamo je držao loptu, a Inter pokušavao nešto ušićariti iz nekakve kontre i neopreznosti 'modrih'. I onda u 61. minuti popustio je zaprešićki obrambeni zid, Oršić je gurnuo za Ćužu u kaznenom prostoru, a on je pucao prema suprotnom kutu i pogodio. Bio je to gol za Dinamo nakon 241 minute posta (Gorica i Osijek 0:0).

Deset minuta kasnije sve je moglo biti riješeno, ali... Gojak je potegnuo s dvadesetak metara. Lopta je skakala i prevarila golmana Intera, no umjesto u mreži završila je na okviru gola.

Do kraja utakmice u dobrim situacijama bili su Oršić i Ivanušec, ali se rezultat nije mijenjao, a Dinamo je upisao i četvrtu ovosezonsku pobjedu protiv Intera, svaki puta od jednog gola razlike.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 76 boda, Lokomotiva je druga sa 57 bodova, Hajduk ima 54, Osijek 53, a Rijeka 52 boda. Gorica je šesta sa 46 bodova. Zadnja dva mjesta drže Istra 1961 sa 23 i Inter sa 17 bodova.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb0:1
Osijek-Rijeka1:0