01.04.2017 u 20:57

• +6

MAXtv Prva liga, 26. kolo: Dinamo - Osijek

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

U najjačoj utakmici 26. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Osijek na Maksimiru ove subote rezultatom 2:1 te tako na najbolji mogući način pripremili teren za derbi s Rijekom sljedećeg vikenda...

Osijek je iznenađujuće pobijedio Dinamo na Maksimiru u prvom dijelu prvenstva, no nije to uspio ponoviti, iako je ponovo pružio žestoki otpor favoriziranom protivniku. Momčad Ivajla Peteva uspjela je iščupati još jednu važnu pobjedu i tako pokazala da ne odustaje od naslova prvaka uoči trećeg ovosezonskog derbija s Riječanima.

Ljubitelji nogometa na Maksimiru mogli su ove subote uživati u iznimno zanimljivoj utakmici. Dinamo je bio taj koji je bolje otvorio susret i bio blizu vodstva u 6. minuti, no udarac Matela nakon proigravanja Hodžića sjajnom je obranom zaustavio Malenica.

Osijek je odgovorio na najbolji mogući način. U 17. minuti Knežević je iz slobodnjaka s desne strane odlično ubacio u kazneni prostor, a tamo je Mateo Barać krasnim skokom i udarcem glavom savladao Livakovića i doveo goste u vodstvo.

Dinamo - Osijek 0:1 (Barać 17) Autor: YouTube

Dinamo je pokušao izjednačiti do poluvremena, ali lopta nije htjela u mrežu. Soudani je zaprijetio u tri navrata, a najopasnije u 36. minuti kada je odlično pucao glavom, no Malenica se ponovo istaknuo krasnom obranom, izvadivši loptu iz svog donjeg desnog kuta.

Drugo poluvrijeme za Dinamo je započelo prema planu, jer je već u 49. minuti izjednačio Domagoj Pavičić. Pucao je mladi 'modri' veznjak s ruba kaznenog prostora, lopta je zapela na putu do Malenice, prevarila ga i završila u mreži.

Dinamo - Osijek 1:1 (Pavičić 49) Autor: YouTube

Dinamo je nastavio napadati, no Osijek je uz pomoć raspoloženog Malenice odolijevao do same završnice susreta. Ipak, u 84. minuti pala je koncentracija gostujućoj obrani, a Marko Lešković glavom je zatresao mrežu nakon ubacivanja Matela.

Dinamo - Osijek 2:1 (Lešković 84) Autor: YouTube

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je 'modra' momčad stigla do važnog trijumfa koji ju je približio na bod zaostatka od Rijeke, a nju tek čeka u nedjelju dvoboj s Cibalijom. Zatim slijedi veliki obračun Riječana s Dinamom sljedećeg vikenda na Rujevici...

Dinamo - Osijek, izjave trenera Autor: YouTube