GOLIJADA NA MAKSIMIRU

Dinamo sredio Dragovoljac i puše za vrat Hajduku!

27.10.2013 u 16:59

Nogometaši Dinama ostvarili su na Maksimiru pobjedu u 14. kolu MAXtv Prve lige protiv Hrvatskog dragovoljca, rezultatom 4:1

Nakon solidnog nastupa protiv PSV-a, Dinamo kojeg ponovo vode Zoran Mamić i Damir Krznar ostvario je uvjerljivu pobjedu protiv Dragovoljca i tako najavio da mini krizi dolazi kraj. Na Maksimiru su 'modri' protiv jedne od slabijih momčadi lige dominirali većim dijelom utakmice i na kraju upisali zaslužena tri boda.

Dinamo je utakmicu riješio praktički u prvih osam minuta, kada je uputio svoja jedina dva udarca u okvir u prvom poluvremenu. U 4. minuti Soudani je započeo i završio akciju 'modrih'. Alžirac je na pravi način pretvorio ubacivanje Pinta volejom u pogodak, za ranu prednost Mamićeve momčadi.

U 8. minuti novi pogodak domaće ekipe. Fernandes je poveo jednu kontru, probio desnu stranu i onda pucao u suprotni kut. Čović je loše reagirao i lopta je završila u mreži.

Samo minutu kasnije Dinamo je zabio i svoj treći pogodak, koji je neopravdano poništen zbog navodnog zaleđa Beqiraja. U 13. minuti Dragovoljac se probudio, a Zlatar je izašao sam pred Zeleniku, no njegov udarac u dalji kut pogodio je vratnicu. Do kraja prvog dijela 'modri' su imali inicijativu, ali ne i velike prilike ugroziti gostujućeg golmana, dok se Dragovoljac uglavnom branio.

Na početku drugog dijela Dinamo je žestoko pritisnuo i nanizao čitav niz velikih prilika. Antolić je pogodio vratnicu, Čović obranio opasan udarac Fernandesu nogom, a onda je u 53. minuti Rukavina proigrao Brozovića, sudac nije dosudio zaleđe i mladom veznjaku nije bio problem pospremiti loptu u mrežu.

Dragovoljac je zabio pogodak u 64. minuti, zahvaljujući odličnoj solo akciji Bačelića-Grgića, koji je promiješao obranu domaćih, pucao, a nakon odbijene lopte Šimunović je igrao rukom. Upravo je Stipe Bačelić-Grgić sigurno izveo kazneni udarac.

U 75. minuti zabio je Duje Čop četvrti gol za Dinamo, nakon kojeg je bilo jasno da povratka za goste više nema. Zabio je iz blizine na asistenciju Lime. Do kraja dvoboja prijetili su Čop, Rukavina i Brozović, ali s druge strane gosti su imali kazneni udarac, no Zelenika je obranio Bačeliću-Grgiću. Pritom je isključen Šimunović. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Dinamo sada ima jednak broj bodova kao i Hajduk na vrhu, a Hrvatski dragovoljac ostao je na samom dnu.

MAXtv Prva liga, 14. kolo:

Dinamo - Hrv. dragovoljac 4:1 (Soudani 4, Fernandes 8, Brozović 53, Čop 75 / Bačelić-Grgić 64)

Dinamo Zagreb Hrvatski dragovoljac 4:1
Osijek Rijeka 1:3