velika pobjeda 'modrih'

Dinamo spustio Osijek na zemlju u briljantnoj golijadi u Gradskom vrtu!

10.02.2018 u 18:56

U derbiju 21. kola HT Prve lige nogometaši Dinama s lakoćom su pobijedili Osijek u Gradskom vrtu ove subote rezultatom 4:2 te tako dodatno učvrstili svoje vodeće mjesto u domaćem prvenstvu...

Dinamo je možda ostao bez Henriqueza i Sigalija ove zime, no ako je vjerovati viđenom u Gradskom vrtu ove subote čini se da je još jači nego u prvom dijelu sezone. Cvitanovićeva momčad s Gavranovićem i Soudanijem u napadu nije imala nikakvih problema s protivnikom kojeg nije uspjela svladati u prethodna dva međusobna susreta te i dalje sasvim sigurno grabi prema novom naslovu prvaka.

• +3
HT Prva liga, 21. kolo: Osijek - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Zekićevi Osiječani bili su jako blizu trijumfu protiv 'modrih' na Maksimiru u prethodnom susretu, ali ovaj put lako su pregaženi. No, da je Grezda u 7. minuti realizirao veliku priliku kad je izbio sam pred Livakovića možda i ne bi tako loše prošli. Napadač domaćih dopustio je da mu mladi golman obrani, a ubrzo je uslijedila kazna. Stojanović je u 15. minuti odlično proigrao Soudanija, a ovaj je još boljim udarcem savladao Malenicu i doveo Dinamo u vodstvo.

Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Soudani je poznat u HT Prvoj ligi kao Mister Derbi, a svoj je nadimak potvrdio u 38. minuti kada je prošao desnom stranom i zatim proigrao Ademija kojem nije bilo teško poentirati iz blizine.

Osijek je u drugom dijelu pokušao smanjiti, ali kad Pajač nije dosudio penal u 50. minuti nakon starta Benkovića nad Mudradžijom, više mu nije bilo spasa. U 57. minuti jednu je pogrešku domaćih iskoristio Olmo koji je osvojio loptu i udarcem u suprotni kut sve riješio.

Osijek - Dinamo 0:3 (Olmo 57) Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

U 68. minuti u listu strijelaca upisao se po drugi put Ademi nakon ubacivanja More i Gavranovićeve stative, pospremivši odbijenu loptu pokraj Malenice.

Osijek - Dinamo 0:4 (Ademi 68) Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Do kraja susreta Osijek je ipak uspio uljepšati rezultat. Prvo je Grezda u 74. minuti iskoristio pogrešku Lecjaksa i sigurno savladao Livakovića.

Osijek - Dinamo 1:4 (Grezda 74) Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Tri minute kasnije ostao je sam i Gabrijel Boban što je probudilo nadu domaćina, no više od poraza 2:4 nije mogao.

Osijek - Dinamo 2:4 (Boban 77) Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Osijek je porazom dopustio Rijeci da ga preskoči na ljestvici, dok je Dinamo otišao na +15 uoči Hajduka koji u nedjelju igra s Cibalijom, a sljedeći vikend dolazi u goste 'modrima'.

Osijek - Dinamo, izjave trenera Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube