MAXtv PRVA LIGA - 32. KOLO

Dinamo slavi nakon derbija bez lijepog nogometa i prilika

19.04.2016 u 19:30

U drugoj utakmici 32. kola MAXtv Prve lige na Rujevici su snage odmjerili Rijeka i Dinamo, a nakon 0:0 'modri' s četiri bora prednosti ulaze u zadnja četiri kola

-----------------------------------------------------------------------------
TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

RIJEKA - DINAMO 0:0

RIJEKA: Vargić, Ristovski, Lešković, Samardžić, Zuta, Bradarić, Maleš, Tomasov, Gavranović, Matei, Bezjak
DINAMO: Eduardo, Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Matel, Antolić, Machado, Soudani, Ćorić, Fernandes, Henriquez

90'+2 KRAJ UTAKMICE
87' - Balaj ulazi, Bezjak izlazi
85' - Bradarić odlično za Tomasova, no Tomasov šalje loptu nebu pod oblake
78' - Pjaca ulazi, Fernandes izlazi; veliki povratak sjajnog ofenzivca koji je imao slomljeno ključnu kost
73' - Ćorić izlazi, Šovšić ulazi
65' - izlazi Matei, ulazi Vešović
62' - Rogov udarac iz daljine, preko gola
58' - Gavranović izlazi, ulazi Močinić
57' - brza akcija Dinama, završio ju je Stojanović ali lošim ubačajem
54' - dupli pas Roga i Ćorića, nakon kojeg je Ante pucao ali ravno u Vargića
52' - unio je rog živost u Dinamovu igru; sada je kombinirao s Ćorićem a onda je Soudani uputio loptu bez imalo smisla; niti udarac niti ubačaj
49' - prva oapsnost u nastavku pred Eduardom, no Matei je loše izveo slobodni udarac
46' - Henriquez je izašao, Rog ušao

45'+1 KRAJ PRVOG POLUVREMENA
44' - slobodni udarac za Dinamo, ali ubačaj machada preletio je sve igrače u 16-ercu Rijeke
43' - Marićevo upozorenje Fernandesu, ali bez kartona
39' - Matelov ubačaj na Henriqueza, ali Čileanac loše puca
38' - Leškovićev udarac s 14 metara, ali visoko preko gola
31' - Dinamo je sve češće pred domaćim 16-ercem; sada je traljavo pucao Machado
28' - opasnost pred Vargićem, ali Marić je dosudio prekršaj nad vratarom Rijeke
24' - zaleđe i Mamićevih igrača
23' - napokon nešto i od Dinama; ali Henriquez nije dobro zahvatio Ćorićevo ubacivanje
19' - odlična prilika za Rijeku; Bezjaka nakon solo-prodora Tomasova puca pokraj gola
15' - Bradarićev udarac ravno u ruke Eduarda
14' - Gavranović stvara probleme igračima u Dinamovoj obrani
11' - novi protesti domaćih; traže penal nakon starta nad Gavranovićem
10' - novo zaleđe Rijekinih igrača; dosta dvojbena situacija
10' - greška Matela, a Schildenfeld u zadnji trenutak uklizava ispred gavranovića i gura loptu u korner; nakon korenea Lešković promašuje loptu
 9' - dobra igra Rijeke
 6' - Gavranović je ostao u zaleđu
 5' - Ćorićeva lopta za Fernandesa i prvi korner za 'modre';
 4' - visoko podignuta noga Matela; slobodnjak za Rijeku, ali ubacivanje je bilo neupotrebljivo
 1' - počela je utakmica; Rijeka je u bijelim a Dinamo u plavim dresovima
- glavni sudac je Bruno Marić iz Bjelovara
- stadion na Rujevici je ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta; praznih je sjedalica ostalo tek iza gola, na gostujućoj tribini

Rijeka i Dinamo ove su sezone odigrali tri utakmice. Dinamo je ugostio Rijeku 8. kolovoza, završilo je 0:0. Rijeka je na svom stadionu pobijedila 2:1, a Dinamo je u proljetnom dijelu sezone uzvratio s uvjerljivih 3:0

Zagreb - Split 17:00
Rijeka - Dinamo Zagreb 20:00