• Objavljeno 04.08.2009 u 19:40
dinamo_live

dinamo_live

Izvor: tportal.hr / Autor: -

Dinamo se oprostio od Lige prvaka. Momčad Red Bulla slavila je u Zagrebu sa 2:1, a prema prikazanom gosti su pobjedu i zaslužili. Poveli su preko Šveta u 33. minuti. Papadopoulos je izjednačio u 47. minuti no Nelisse je donio pobjedu gostima u 83. minuti. Dinamo nastvalja natjecanje u 4. pretkolu Europske lige

ZAGREB - Stadion u Maksimiru, gledatelja oko 20.000; sudac Alain Hamer (Luksemburg)
STRIJELCI: 0:1 Švento (33'); 1:1 Papadopoulos (47'); 1:2 Nelisse(83')
DINAMO: Butina - Lovren, Bišćan, Carlos (od 85. Kramarić), Glavina - Vrdoljak, Chago (od 46. Slepička) - Morales, Sammir (od 89. Barbarić), Badelj - Papadopoulos
RED BULL: Gustafsson - Schwegler, Sekagya, Dudić, Ulmer - Leitgeb, Nelisse, Schiemer - Tchoyi, Švento - Zickler (od 79. Cziommer)

- momčad iz Salzburga rutinski odrađuje posao, a u posljednjim sekundama Švento je mogao zabiti i svoj drugi gol
- Dinamu za prolaz trebaju još dva gola; Kramarić ulazi umjesto Carlosa
83' - GOL ZA 1:2 Nelisse zabija za vodstvo gostiju; nakon odlično udarca lopta se odbila od stative i to ravno na nogu Nelisseu koji volejem matira Butinu
- dio navijača viće 'Mamiću cigane, odlazi iz svetinje', dok ostatak uzvraća zvižducima
74' - Moralesov oštar udarac sa 40-tak metara Gustafsson uspjeva izbiti u korner; a nakon ubačaja Lovren puca glavom
70' - Lovren je napravio prekrašj nad Šventom u zoni udarca, a Leitgebov ubačaj uspjeva izbiti Butina
67' - I Slepička prijeti gostujućem vrataru; nažalost pucao je preko gola
66' - Dinamo pritišće goste, Leitgeb griješi, no nakon kornera Gustafsson je ipak najviši
62' - ulaskom Slepičke igra Dinama je živnula, a upravo je Čeh zaustavljen za prekšaj, nakon ubačaja Carlos i Lovrene smetali su si ispred gola gostiju
59' - gosti su bili u 16-ercu, ali na svu sreću, Tchoyi je bio u zaleđu
57' - s istočne tribine doletjela je baklja u teren
51'- Dinamo je puno bolje krenuo u nastavku te sve češće pred golom gostiju
47'- GOL ZA 1:1 Papadopoulos je zabio na dodavanje Moralesa
46' - gosti su krenuli s centra; 45 minuta nade da Dinamo prođe u play off

U drugom poluvremenu Jurčić uvodi Slepičku; izašao je Mathias Chago

45' - Chago se izbiro za udarac, ali njegov je udarac bio neprecizan
44' - gosti ponovno dolaze pred Butinu, ali Tchoyi večeras očito nije u izdanju kao prošle srijede. na sreću svih Dinamovih navijača
40' - Morales je odlično proigrao Lovrena, ali golman gostiju nogom zaustavlja loptu
39' - tek nakon primljenog gola Dinamo je zaigrao nešto bolje, a u prigodi je bio Papadopoulos koje je loptu s noge odnio gostujući vratar
38' - Badelj je pokušao iz daljine ugroziti goste i izborio je korner
35' - gosti su mogli i do 0:2 ali Tchoyi je opet promašio
33' - GOL ZA 0:1 - Švento je donio prednost gostima iz slobodnjaka sa 35 metara, a lopta je preletjela sve igrače u 16-ercu i otišla pokraj Butine
30' - Lovren se izborio za udarac, ali loptu je Gustafsson izbio u korner
29' - Sammir je napravio prekršaj, a nakon slobodnjaka gosti opet prijete Butini; Dinamova igra sve više iritira navijače u Maksimiru
23' - Red Bull u velikoj prigodi, ali Butina i Glavina uspjevaju zaustaviti udarac Tchoyija
21' - nakon kontre Badelja, Morales je izveo udarac iz kuta, ali cijela je akcija završila loše
17' - napokon jedan Dinamov napad; Sammir je probio desnu stranu i zaradio 'slobodnjak'; a nakon ubačaja Moralesa, Carlos je stajao u zaleđu te je sudac opravdano poništio pogodak
13' - Tchoyi je dobio odličnu loptu iza Dinamove obrane, ali na svu sreću malo je i zakomplicirao pa su ga domaći igrači uspjeli zaustaviti
12' - Glavina prekršajem zasutavlja Leitgeba, ali nakon ubačaja u 16-erac Dinamo izbija loptu
11' - slobodnjak za RB Salzburg, ali Butina 'boksa' loptu
- s tribina se ori Dinamo - Zagreb; BBB su u 'elementu'
7' - Red Bull stigao je pred Dinamov gol, dojam je da je Tchoyi napravio prekršaj nad Glavinom
6' - Morales je dugačkom loptom uposlio Grka, ali on je bio usamljen u Dinamovom napadu
4' - slobodnjak za Dinamo izvodi Morales, 25 metara sdesna, a u prigodi je bio Vrdoljak, čiji je udarac otišao preko gola
3' - Glavina je ubacio, a nakon dodavanja Papadopoulos ipak nije uspio opasnije zaprijetiti
- Dinamo je, s obzirom na rezultat iz prve utakmice, ušao nešto opreznije u utakmicu
1' - Zickler je glavom uputio loptu nakon slobonjaka

Uoči utakmice na sjeveru su Bad Blue Boysi istakli transparent s imenom energetskog napitka Burn, kao 'kontru' Red Bullu, a krila 'bikova' su zapaljena.... Na južnoj tribini okupilo se 50-tak navijača austrijskog kluba