2:2 U BELEKU

Dinamo remizirao sa poljskim Belchatowim

01.02.2009 u 19:40

Dinamo je u svojoj prvoj utakmici u Antalyi remizirao s poljskim Belchatowom odigravši 2:2. Protiv poljskog prvoligaša debitirao je Robert Kovač

'Modri' su poveli u trinaestoj minuti susreta kada je Bišćan glavom pospremio loptu u protivničku mrežu. Nakon Bišćanovog zgoditka, Dinamovci su promašili dvije stopostotne šanse. Prvo je Mandžukić izvrsno pucao s desetak metara, ali je lopta nažalost prošla pored gola. Nakon toga Sammir je prekrasnu solo akciju okončao udarcem u vratnicu, od koje se lopta odbila. Natrčao je Sivonjić, no poljski je vratar vršcima prstiju sačuvao mrežu.

Kazna za propuštene prilike stigla je u posljednoj minuti prvog poluvremena. Etto je skrivio jedanaesterac, a siguran realizator bio je Ujek. Dinamo je bio dobar i u drugom poluvremenu, no opasniji su bili i Poljaci, koji su u šezdeset i devetoj minuti pogotkom Adamieca došli do vodstva 2:1. S obzirom na sliku na terenu, bilo bi nepravedno da 'modri' nisu izjednačili. Minutu prije kraja susreta akciju Tomečak- Sivonjić finalizirao je Tomić za konačnih 2:2. Napomenimo i kako je Robert Kovač odlično odigrao svoju prvu utakmicu u 'modrom' dresu i da je njegovim dolaskom Dinamova obrana dobila dodatnu sigurnost.

DINAMO-BELCHATOW 2:2 (1:1)

Igralište hotela Rixos
Strijelci: Bišćan (1:0- 13'); Ujek (1:1-45' 11m); Adamiec (1:2- 69'); Tomić (2:2- 89')

DINAMO: Butina (Kelava), Etto (Tomečak), Bišćan, Kovač, Hrgović (Ibanez), Sivonjić, Vrdoljak, Sammir (Morales), Calello (Tomić), Slepička (Balaban), Mandžukić