17.07.2016 u 20:41

• +3

MAXtv Prva liga, 1. kolo: Dinamo - Lokomotiva

Izvor: Cropix / Autor: Bruno Konjevic / CROPIX

U 1. kolu MAXtv Prve lige aktualni prvak Dinamo upisao je sigurnu pobjedu protiv Lokomotive rezultatom 3:1, uz dva pogotka Armina Hodžića...

Kranjčarov Dinamo na najbolji mogući način krenuo je u obranu naslova. Protiv Lokomotive 'modri' uvijek dobro prolaze i nisu dopustili da se to promijeni ni ove nedjelje, unatoč problemima koje su im gosti stvorili u pojedinim dijelovima susreta. Dinamo je zadržao priključak s Rijekom koja je u subotu uvjerljivo pobijedila Split, a Tokićevi 'lokosi' su pak pokazali da imaju individualnu kvalitetu, no momčad se još mora uigrati kako bi mogla parirati najboljima u MAXtv Prvoj ligi.

Dvoboj u Maksimiru bio je zanimljiv, a počeo je laganom dominacijom i poluprilikama domaćih, no Lokomotiva je bila ta koja je rano povela. U 16. minuti neoprezna je bila 'modra' obrana na svojoj lijevoj strani, Doležal se prošetao kroz nju i ubacio za Fiolića koji je preciznim udarcem matirao Ježinu.

Lokomotiva se dobro držala u toj fazi utakmice i vrebala priliku za drugi pogodak, no ona se nije dogodila. U 29. minuti Sosa je bio taj koji je ubacio, a Soudani odlično ukrotio loptu, pronašao prostora i prizemnim udarcem savladao Filipovića.

U završnici prvog dijela tempo utakmice je pao i činilo kako obje ekipe samo čekaju poluvrijeme, no u 44. minuti na scenu je stupio Armin Hodžić. Bosanski napadač sam se izborio za loptu pokraj dva braniča Lokomotive i preciznim udarcem doveo Dinamo u vodstvo.

U drugom dijelu 'modri' su nastavili s domacijom i nagrada je stigla u 54. minuti. Tada je Stojanović s desne strane ubacio u kazneni prostor, a tamo se još jednom našao na pravom mjestu Armin Hodžić i glavom zabio svoj drugi pogodak na utakmici.

Do kraja susreta obje su momčadi imale prilike zabiti, Soudani i Fernandes pogodili su vratnice, ali rezultat se nije mijenjao pa se Dinamo priključio na vrhu Rijeci, Slavenu i Osijeku koji su ranije ostvarili pobjede u 1. kolu MAXtv Prve lige.