Dinamo prekinuo svoju krizu sa stilom: Cibalia potpuno pregažena!

29.04.2017 u 16:51

• +3

MAXtv Prva liga, 31. kolo: Dinamo - Cibalia

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

U 31. kolu MAXtv Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Cibaliju na Maksimiru s visokih 6:0, a junak je bio Amer Gojak, strijelac čak četiri pogotka...

'Modri' nisu smijenili Ivajla Petev unatoč debaklu u prethodnim kolima, a Bugarin je odahnuo ove subote na Maksimiru. Njegova momčad na terenu je konačno dobro reagirala i visokom pobjedom poslala pomlađenu Cibaliju korak bliže ispadanju iz MAXtv Prve lige.

Bio je to susret u kojem nije bilo mnogo neizvjesnosti. Dinamo je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. U 23. minuti Antolić je ubacio iz slobodnjaka, a Amer Gojak potpuno nesmetan glavom je poslao loptu u mrežu.

Dinamo - Cibalia 1:0 (Gojak 23) Autor: YouTube

Sedam minuta kasnije na scenu je stupio Soudani koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora udvostručio prednost 'modrih'.

Dinamo - Cibalia 2:0 (Soudani 27) Autor: YouTube

U 38. minuti Soudani je bio asistent, a Gojak je iz blizine po drugi put zabio pokraj mladog golmana Zvonimira Šubarića.

Dinamo - Cibalia 3:0 (Gojak 38) Autor: YouTube

'Modri' su prije odmora zabili još jedan lagani gol. Ovaj put je zabio Antolić kojem je Olmo asistirao ubačajem s lijeve strane.

Autor: YouTube

U drugom dijelu nogometaši Dinama nastavili su dominirati, ali u nekoliko navrata istaknuo se Šubarić i onemogućio im novi pogodak. Ipak, u 78. minuti Stojanović se prošetao obranom Vinkovčana i poslužio Gojaka koji je zabio svoj treći pogodak na utakmici.

Dinamo - Cibalia 5:0 (Gojak 78) Autor: YouTube

Nije to bilo sve od Gojaka, jer je zabio i četvrti gol, u 86. minuti nakon krasne asistencije Soudanija.

Dinamo - Cibalia 6:0 (Gojak 86) Autor: YouTube

Rezultat se više nije mijenjao, a 'modri' su trijumfom zadržali određene izglede dostići Rijeku na vrhu ljestvice u nastavku prvenstvu, dok je Cibalia učvrstila svoje zadnje mjesto. Za Splitom i dalje zaostaje četiri boda...

Dinamo - Cibalia, izjave trenera Autor: YouTube