POGLEDAJTE NAJ TRENUTKE

Dinamo pregazio Rudeš; bilo je tu svega - devet golova, škarice, hat-trick, prekid...

02.02.2019 u 16:55

U prvoj subotnjoj utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru je očekivano Dinamo svladao Rudeš 7:2

Rudeš je ove sezone osvojio tek tri boda iz tri remija, a prvi je došao senzacionalno u prvom kolu upravo na maksimirskom stadionu protiv hrvatskog prvaka.

No ovoga puta 'modri' nisu dozvolili iznenađenje te su se s lakoćom obračunali s budućim drugoligašem, a usput su na najbolji mogući način najavili drugi dio sezone u kojem ih očekuje borba na tri fronte (prvenstvo, Kup, Europa).

Što se tiče utakmice bio je to sudar neravnopranih momčadi, svi su znali da je razlika u kvaliteti ogromna uz pravi pristup Dinamovih igrača, a oni su od prve minute krenuli motivirano i na taj način su odmah dali do znanja slabašnom suparniku i njihovom treneru Tomislavu Ivkoviću da ih čeka teških 90 minuta.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, Dinamo - Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

Već u petoj minuti Hajrović je bio na pravom mjestu kada je s lijevog boka ubačena niska prizemna lopta na peterac.

Dinamo – Rudeš 1:0, Hajrović 5’ Izvor: Društvene mreže

Isti igrač se samo četiri minute kasnije opet upisao u strijelce, iako je bio okružen sa četvoricom Rudežana, jednu visoku loptu posremio je u mrežu škaricama.

Dinamo – Rudeš 2:0, Hajrović 9’ Izvor: Društvene mreže

U 15. minuti Perić je zatresao gredu, a u 19. bilo je 3:0. Dinamovi igrači su brzom akcijom probili desni bok, a poslije ubačaja iz blizine je pogodio Petković.

Dinamo – Rudeš 3:0, Petković 19’ Izvor: Društvene mreže

Golijada na Maksimiru se nastavila, ali ovoga puta veselili su se Rudežani, Štrkalj je presjekao jednu loptu, sjurio se prema golu Livakovića te bio precizan za smanjenje – 3:1.

Dinamo – Rudeš 3:1, Štrkalj 22’ Izvor: Društvene mreže

U 40. Dinamo se vratio na tri razlike, opet je Bjeličina družina probila lijevu stranu gostiju, a nakon povratne lopte na 11 metara gromovitim udarcem pogodak je zabio Gojak.

Dinamo – Rudeš 4:1, Gojak 40’ Izvor: Društvene mreže

Trpanje se nastavilo i u drugom dijelu. Dinamo se nije smilovao i povukao ručnu nego je nastavio nabijati gol-razliku. U 57. minuti novi ubačaj u kazneni prostor Rudeša, a Gojak je glavom spustio za Oršića kojem nije bilo teško odvesti 'modre' na 5:1.

Dinamo – Rudeš 5:1, Oršić 57’ Izvor: Društvene mreže

Oršić je došao do drugog gola na utakmici u 60., kada je s dva suigrača odigrao duple pasove uz pokoji dribling za 6:1.

Dinamo – Rudeš 6:1, Oršić 60’ Izvor: Društvene mreže

A samo četiri minute kasnije, 26-godišnji napadač došao je do hat-tricka, precizno je s 14 metara slijeve strane pogodio suprotni donji kut (7:1).

Dinamo – Rudeš 7:1, Oršić 64’ Izvor: Društvene mreže

U 79. minuti novi bljesak gostiju. Izigrana je Dinamova zadnja linija, Štrkalj je izbjegao zaleđe, zaobišao Livakovića i postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Jedini igrač iz Ivkovićevog sastava koji je zaslužio pristojnu ocjenu, jer je on svoj posao napravio.

Dinamo – Rudeš 7:2, Štrkalj 79’ Izvor: Društvene mreže

Dodajmo da je u 79. minuti utakmica nakratko prekinuta zbog bakljade pa maksimirski klub pčekuje novčana kazna. Dvoboj na Maksimiru pratilo je oko 2200 gledatelja, a sudio je Fran Jović iz Zagreba.

Dinamo – Rudeš 7:2, 19. kolo 2018./19. (sažetak) Izvor: Društvene mreže

Dinamo je uvjerljivo prvi sa 48 bodova, 14 više od Osijeka, Lokomotive i Rijeke. Rudeš je zabetoniran na dnu sa samo tri, daleko mu je i predzadnja Istra s 15.

Dinamo Zagreb-Rudeš7:2
Istra 1961-Slaven Belupo17:30