TUŽNO U MAKSMIRU

Dinamo pao pred moldavskim Šerifom

04.08.2010 u 19:50

Hrvatski prvak Dinamo večeras na svom stadionu igra uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka, a protivnik mu je moldavski Šerif. U prvoj utakmici bilo je 1:1. Nakon 120 minuta večerašnje utakmice bilo je, također, 1:1 pa su o pobjedniku odlučivali penali

Nakon 120 minuta rezultat u Maksimiru je 1:1, pa će se raspucavati s bijele točke jer prvi dvoboj ovih suparnika završio je istovjetnim rezultatom. Nažalost, prvi kazneni udarci za Dinamo ostali su u lošem sjećanju.

DINAMO
: Lončarić - Vrsaljko, Bišćan, Cufre, Mesarić - Etto, Badelj, Sammir, Ademi, Rukavina - Slepička

ŠERIF: Stojanov - Vranješ, Fred, Samardžić, Branković - Diedhiou, Nadson, Erokhin, Adamović, Volkov - Franca

KAZNENI UDARCI: Bišćan zabija za 2:1; Samardžić izjednačava na 2:2; Sammir puca traljavo a Stojanov brani; Lončarić je zaustavio udarac Stojanova; potom promašuje i Badelj; Volkov se pridružuje promašivačima; Cufre zabija od vratnice za 3:2, Franca je miran za 3:3; Ibanez 'zakucava' za 4:3; Adamović je također precizan za 4:4; Etto mirnim udarcem pogađa za 5:4; Lončarić je skoro skinuo udarac Vranješa ali ipak 5:5; Calello potom pogađa za 6:5; i Nikolić je precizan za 6:6; Vrsaljkov udarac brani Stojanov; Lončarić je 'spasio' situaciju i obranio udarac Brankoviću; Dodo je pogodio vratnicu te je ostalo 6:6; Hačaturnov je pogodio za pobjedu Šerifa

KRAJ UTAKMICE
120'+2 o pobjedniku će odlučivati udarci s bijele točke
118' - udarac Badelja, ali dosta neprecizno
114' - odlična atmosfera na tribinama
111' - Ibanez je pucao iz daljine, ali preko gola
109' - Sammir je odlično servirao loptu Slepički, ali udarac Čeha brani Stojanov
106' - počeo je drugi produžetak

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA
104' - odlična akcija Dinama, Etto proigrao, Slepička propustio a sammirov udarac Stojanov uspješno zaustavlja
103' - dojam je da i jedni i drugi jedva čekaju kraj te raspucavanje s bijele točke
99' - Samardžić je izveo slobodnjak ali neprecizno
97' - Franca je glavom pucao s 10-tak metara, ali neprecizno
94' - sve je manje dobrog nogometa, umor je očit
91' - počeo je prvi produžetak; Dodo je bio u prodoru ali je zaustavljen prekršajem a u nastavku akcije Sammir ne ubacuje dobro
KRAJ DRUGOG POLUVREMENA
90'+4 Bišćan je srušio Francu, a slobodnjak s 29 metara je izveo Adamović
90'+3 - nova loša intervencija Lončarića
90' - četvrti sudac je pokazao da će se igrati još četiri minute
89' - nova odlična lopta Badelja, ali Etto nije uspio pogoditi loptu
88' - Dodo je ušao umjesto Rukavine
87' - Etto puca, ali preslabo da bi svladao Stojanova
84' - Badelj sjajno proigrava Etta, te traži penal ali nije ga dobio
79' - Branković je pucao sa 40-tak metara a lopta je preletjela Lončarića, ali i na njegovu sreću otišla pokraj gola
76' - Ademi je izašao a ušao Calello
74' - Lončarić opet pokazuje nesigurnost, jedna visoka lopta skoro mu je ispala iz ruku
70' - slobodnjak za goste, Samadržić sam na pet metara dobiva loptu ali njegvo udarac glavom otišao je kraj gola

69' - Badelj je dobio povratnu loptu od Slepičke ali puca pokraj gola

68' - bio je jedan čvrst start Vranješa na Badelju, ali sudac sada nije svirao ništa
67' - Ibanez je udarcem iz daljine pokušao iznenaditi gostujućeg golmana no Stojanov se nije dao iznenaditi; u istoj minuti i Sammir isprobava udarac
63' - odlična akcija Sammira i točno proigravanje za Slepičku, nažalost Etto je bio prebrz
62' - nova prijetnja igrača šerifa, ali Vrsaljko čisto starta na Volkova
58' - gosti su zaprijetili nakon kornera, Lončarić je ostao neodlučan ali ipak su 'modri' rasčistili situaciju
55' - 1:1 Sammir pogađa s bijele točke
53' - nakon prekršaja nad Ettom, Sammir je izveo slobodnjak a nizozemski sudac ocijenio je Samardžićev start nad Bišćanom u 16-ercu kao prekršaj i pokazao na bijelu točku
52' - Šerif je zaprijetio preko Diedhioua ali Lončarić je ovog puta bio sigurniji
49' - još uvijek se čeka prigoda za 'modre'
46' - počelo je drugo poluvrijeme; Zajec je umjesto Mesarića uveo Ibaneza; Slepička je pokušao glavom no nedovoljno precizno i jako

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
45'+2 - nizozemski sudac pokazao je dvije minute nadoknade; Rukavina je proigrao Slepičku, ali Čeh se nije najbolje snašao
43' - dva uzastopna kornera za goste, a Francov udarac glavom otišao je kraj gola
39' - Bišćan odlično proigrao Slepičku, ali Stojanov brani njegov udarac
34' - Rukavina je pao u 16-ercu Šerifa, ali nizozemski sudac Braamhaar nije svirao ništa
30' - slobodnjak za Dinamo izveo je Sammir, poslavši rolicu Badelju na 20 metara, no njegov je udarac otišao par centimetara od gola
29' - gosti potaknuti rezultatom povukli su se na svoju polovinu igrališta
25' - dobra akcija gostiju, ali pratio ju je Vrsaljko izborivši prekršaj suparničkog igrača
24' - pjesma s tribina ne posustaje; može li to pomoći Dinamu?
20' - Slepička je lijevom nogom opalio sa 17 metara, iz prve, ali također pored gola
19' - dobra akcija Dinama; odigravali Mesarić i Rukavina ali Sammirov udarac otišao je preko gola
16' 0:1 Volkov - gol za Šerif; nakon duplog pasa s Erokhinom izbio je sam pred Lončarića i sa 14 metara pogađa desni kut Dinamova gola
15' - novopridošli Rukavina još uvijek nema pravih lopti
12' - Sammir je izborio jednu loptu a njegov ubačaj prema Slepički u zadnji čas izbija Nadson
10' - sada se i Slepička, nakon duge lopte Vrsaljka, našao u zaleđu
 6' - slobodnjak za Dinamo izveo je Sammir a Bišćan je pucao glavom no Stojanov brani
 4' - igrači Šerifa dosta visoko napadaju
 2'- gosti su imali prekid, ali bili su u zaleđu
 1' - počela je utakmica u Maksimiru; na stadionu je desetak tisuća navijača a prvi su loptu imali Moldavci