• Zadnja izmjena 12.05.2011 08:32
  • Objavljeno 12.05.2011 u 08:32
Sammir i Pedro Morales

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Marijo Tot na klupi Dinama debitirao je pobjedom u prvom finalnom ogledu kupa protiv Varaždina. 'Krojači' su zabili gol u gostima, ali raspoloženi Dinamo, predbvođen Beqirajem, je slavio s uvjerljivih 5:1 (2:1) i tako uzvrat lišio svake neizvjesnosti

Dinamo je od prve akcije pred 4.000 tihih gledatelja težio dominaciji i stisnuo goste pred vratara Krkleca koji je kapitulirao u desetoj minuti. Nakon velike gužve lopta je otišla usamljenom Sammiru koji sa 25 metara pogađa kraj Krkleca. Apsolutno golmanov gol, taj udarac morao je obraniti.

Damir Krajač

Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajač

Dinamo je nastavio nizati akcije i poluprilike, ali izjednačili su gosti. Jedan ubačaj iz kuta Dino Škvorc je zabio u bliži kut i izazvao euforiju 50-ak Varaždinaca ispod kojih je stajao natpis 'Ne damo Varteks'.

Ipak, gosti nisu uspjeli uspostaviti i terensku inicijativu, te je Dinamo poveo u zadnjoj akciji prvog dijela. Morales je ubacio iz kuta, nesretni Krklec otišao 'u nepoznato' i Tonel je silovito glavom našao put kroz obranu do mreže.

Dinamo gotovo da nije imao slabu točku, bilo je to, uz derbi, najbolje izdanje prvaka ovoga proljeća.

U početku nastavka ritam igre je pao, no Dinamo je zadržao apsolutnu kontrolu igre. Osim golova, najglasniji aplauz dobio je Davor Vugrinec prilikom izlaska. Dinamovci mu nisu zaboravili sjajne akcije i golove u plavom dresu.

Varaždinci su se držali do 72. minute, a tada je krenula kanonada. Junak dvoboja, Fatos Beqiraj prvo je sjajno primio Sammirov pas i s čuvarom na leđima mirno zabio za 3:1, tri minute kasnije oduzeo je loptu lošoj protivničkoj obrani i pogodio svoj drugi (sedmi u natjecanju) gol na utakmici, da bi se, nakon četiri gola stranih igrača u listu strijelaca upisao i kapetan Milan Badelj. Tri gola u osam minuta, Dinamo je praktično osigurao dvostruku krunu.

Slučajno ili ne, plavi su nakon odlaska Halilhodžića odigrali prvu odličnu utakmicu nakon derbija (2:0) protiv Hajduka. Iako, realno, upravo je Vaha pripremao ovu utakmicu. Tot je u debiju zaslužio peticu, a uzvrat u Varaždinu zatvorit će sezonu za 14 dana.