HT PRVA LIGA - 22. kolo

Dinamo na impresivan način pobijedio Osijek i pokazao tko je gazda u prvenstvu

24.02.2019 u 19:22

Nogometaši Dinama bez ikakvih su problema svladali Osijek 3:0 u posljednjoj utakmici 22. kola HT Prve lige. Ovom pobjedom 'modri' su otišli na 16 bodova pred drugoplasiranom Rijekom

Nogometaši Dinama trenutno su za sve konkurente u Hrvatski Telekom Prvoj ligi nedostižni. Nakon poraza od Rijeke u studenome prošle godine, nanizali su sedam pobjeda, a posljednja je stigla ove nedjelje, u derbiju kola protiv Osijeka.

Naravno, nakon sjajno odrađenog posla protiv Viktorije i pobjede 3:0 kojom je osiguran prolazak među 16 najboljih klubova Europske lige, Bjeličina momčad puca od samopouzdanja, pa makar igrali i oni dečki koji su u nekim utakmicama i na klupi.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, GNK Dinamo - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Protiv Osijeka krenuli su Atiemwen, Andrić, Majer, Šitum, Lešković... ali to uopće nije umanjilo silovitost 'modrih'. Čak, dapače, možemo reći i povećalo jer ovi se igrači sada žele nametnuti treneru Bjelici za oglede koji slijede.

'Modri' su već na startu imali priliku, preko Atiemwena, ali ova prigoda iz četvrte minute nije iskorištena. I u šestoj minuti isti igrač je bio u prilikici, ali sada Malenica dobro reagira.

Međutim, u 8. minuti gostujući golman nije mogao ništa. Majer je sjajno proigrao Šituma, ovaj je vidio slobodnog Andrića, kojem ni Šutalo nije zasmetao te je Dinamo poveo 1:0.

13 minuta kasnije već je bilo 2:0. Perić je dugom loptom pronašao Andrića, koji se sada zadovoljio asistencijom za Atiemwena, odnosno strijelca za 2:0.

Do kraja poluvremena Dinamo je imao još tri odlične prilike, ali se Šitumovom udarcu ispriječila vratnica, a na odbijenu loptu Atiemwen nije dobro reagirao, dok je nakon jednog ubačaja Andrić ostao prekratak.

U nastavku ista priča, Dinamo je bolji, konkretniji i opasniji. A prvu veliku prigodu zadaću vrataru Malenici zadao je Lovro Majer koji je u 53. minuti pucao s 20-tak metara. Golman gostiju bio je na visini zadatka.

Dvije minute kasnije zaprijetio je i Šitum, ali njegov udarac prohujao je kraj gola.

Lovro majer evidentno je bio raspoložen za igru, a u 59. minuti ponovno prijeti udarcem iz daljine. Nakon kornera kojeg izveo, a tko drugi nego Majer, Rrahmani je glavom skrenuo loptu u mrežu za 3:0. I počastio se za rođendan.

Žustro se nastavilo i do kraja dvoboja, s time da su se i gosti razigrali.

Najbolju prigodu u završnim minutama imao je Stojanović, koji je dočekao jedan odbijanac, gađao je prvi kut Osijekova gola, ali Malenica se nije dao iznenaditi.

A potez Danija Olma na kraju, jer ušao je u 88. minuti - bio je još jedan dokaz klase ovog igrača ali i snage 'modrih'.

Dinamo je ovom pobjedom otišao na 16 bodova (57 bodova) prednosti pred Rijekom (41), Osijek je ostao treći (40), uz zaostatak od 17 bodova za Dinamom.

Istra 1961Lokomotiva0:0
Dinamo ZagrebOsijek3:0