Nogometaši Dinama izgubili su u drugom kolu skupine D Europske nogometni lige. Bolji je u Glasgowu bio Celtic zahvaljujući golu Chrisa Commonsa…

Sastav Celtica: Gordon – Ambrose, Denayer, Van Dijk, Izaguirre – Tonev, Johansen, Brown, Wakaso – Commons, Stokes

Sastav Dinamo: Eduardo – Pinto, Šimunić, Sigali, Pivarić – Antolić, Brozović, Wilson, Ademi – Soudani, Čop

Celtic – Dinamo 1:0 (Commons 6)

Astra - RB Salzburg 1:2 (Seto 15 / Kampl 35, Soriano 42)

Tijek utakmice

Kraj - Dinamo je previše toga promašio i zbog toga izgubio u Glasgowu
83' - nova velika prilika Soudanija, sam na deset metara puca pokraj gola!
81' - Soudani! Opasan udarac, Gordon brani!
80' - opet glupost Eduarda, bacio je loptu u noge igrača Celtica, ali opet se izvukao bez primljenog gola
70' - Wilson puca iz daljine, iznad gola
68' - Brozović je opasno pucao s ruba 16-erca, Gordon ga je pročitao, bacio se i odbio loptu u korner!
56' - nova velika prilika, Čop je bio sam na drugoj stativi, ali Brown spašava uklizavanjem!
55' - Wilson je ostao sam i nije zabio! Portugalac je pucao točno u Gordona i najveća prilika je propala!
51' - pucao je Antolić, no točno u Gordona
46' - u zadnji čas Sigali zaustavlja Johansen koji se sjurio prema golu
Poluvrijeme - Celtic je rano poveo, Dinamo imao prilike uzvratiti, a Eduardo nije kažnjen za svoju glupost...još 45 minuta nade za 'modre'
43' - Van Dijk je okušao svoj šut, ali Eduardo brani
36' - opet Wilson! Novi opasan udarac, ovaj put Gordon brani!
34' - Wilson je opet opalio s ruba 16-erca, malo iznad gola...odgovara šutom Tonev, Eduardo brani
32' - sad je Eduardo napravio veliku glupost, izgubio loptu pred svojim golom, ali Commons se zbunio i poslao loptu u prazno!
28' - greda za Dinamo! Wilson se oslobodio, pucao s dvadesetak metara, ali lopta se od okvira gola vratila u polje!
18' - prva prilika za Dinamo! Pinto je ubacio za Wilsona, ovaj glavom puca iznad gola
15' - nastavlja se dominacija domaćih, Dinamo teško uopće dolazi do lopte
6' - gooool za Celtic! Commons je zabio u suprotni kut nakon kombinacije sa Stokesom, loš start za Dinamo
5' - još traje ispitivanje snaga, pravih prilika nema
1' - dvoboj u Glasgowu je počeo

Pred Zoranom Mamićem i njegovim Dinamom dosad je najveći izazov ove sezone, gostovanje na solidno ispunjenom Celtic Parku, mjestu gdje ni Barcelona nije pobijedila u svojem posljednjem pokušaju. No, 'modri' su u pristojnoj formi što dokazuje i impresivnih 5:1 protiv Astre te trijumf protiv Rijeke na Kantridi pa zagrebački navijači s mnogo optimizma dočekuju susret u Glasgowu.

S druge strane Celtic ima mnogo problema ove sezone. Jedina je momčad koja je uspjela dvaput izgubiti u europskim kvalifikacijama i' preživjeti', a ispadanje iz Lige prvaka od Maribora loše je sjelo navijačima. Također, ne briljira u domaćem prvenstvu, a uoči Dinama ostao je domaći trener bez Šćepovića i sjajnog Guidettija u napadu i s hrpom igrača osrednje klase mora jurišati na pobjedu nakom remija protiv Salzburga.

Škotska srčanost protiv portugalsko-hrvatske kreativnosti na Celtic Parku. Vrlo zanimljiva utakmica…