jedini gol iz penala

Dinamo još jednom pokazao da mu je nakon Lige prvaka teško igrati u HT Prvoj ligi

05.10.2019 u 18:50

Nogometaši Dinama uspjeli su svladati Slaven Belupo 1:0, s time da je jedini pogodak postignut iz penala u 4. minuti. Imao je Dinamo dominaciju, stvarao prilike, ali protiv najlošije obrane lige, nije zabio gol iz igre

Nakon pobjede protiv Atalante u prvom kolu Lige prvaka, Dinamo je doživio poraz od Varaždina. Bjesnio je tada trener Bjelica jer igrači kojima je pružio priliku u toj utakmici nisu ispunili zadaću te su stavljeni ' na led'.

Ovog puta Dinamo je igrao kod Manchester Cityja, a protiv Slaven Belupa Bjelica je poslao gotovo identičan sastav s kojim je počeo na Etihadu. Promijenio je tek dvojicu, ali opet su se njegovi igrači mučili za pobjedu.

Za razliku od utakmice u Varaždinu, ovog su puta 'modri' kontrolirali igru, ali to se na rezultatu i nije vidjelo.

Jer domaćini su poveli iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Novak nad Petkovićem, a napadač 'modrih' sâm ga je izveo i donio prednost svojoj momčadi. Sve to zbilo se u četvrtoj minuti utakmice, nakon čega se očekivalo da će Dinamo puno jednostavnije i mirnije doći do tri boda. Tim prije što je Slaven Belupo momčad koja je primila u deset kola najviše golova. Njih čak 25.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Istina, igrači Nenada Bjelice imali su posjed lopte čak 81 posto, uputili su puno više udaraca prema suparničkom golu. No, kako to obično biva, ako svoje šanse ne realiziraš, postoji opasnost da kakav 'zalutali metak' pokvari posao.

A to se skoro dogodilo i domaćinu. Jer u 69. minuti Nemanja Glavičić našao se u zoni udarca i da je bio precizniji, Livaković bi bio nemoćan. Također, dvije minute kasnije, nakon povratne lopte Puclina, Nikola Moro panično je izbijao loptu između trojice igrača Slaven Belupa.

I da su tada gosti zabili, čisto sumnjamo da bi se domaćini uspjeli spasiti novog gubitka bodova. Bez obzira na svu premoć koju su demonstrirali na travnjaku.

Prema tome, defintivno možemo konstatirati kako je Dinamu, nakon utakmica u Ligi prvaka, teško igrati domaće utakmice. A sad, koji je razlog tome, odgovor bi trebao dati trener Bjelica.