derbi svih derbija

Dinamo je dominirao i stvarao šanse, a Hajduk je do boda došao iz penala, svog jedinog udarca na gol

22.11.2019 u 20:28

U derbiju 16. kola Hrvatski Telekom Prve HNL na Maksimiru su nogometaši Dinama i Hajduka odigrali bez pobjednika, 1:1. 'Modri' su poveli autogolom Ardijana Ismajlija, a 'bili' do boda dolaze preko kapetana Mije Caktaša koji je na samom kraju prvog poluvremena zabio iz penala

Najveći derbi hrvatskog nogometa na Maksimiru okončan je bez pobjednika, pa je prednost Dinama na prvenstvenoj ljestvici ostala četiri boda u odnosu na Hajduk.

Dinamo je angažiranije krenuo u utakmicu, odmah su pritisnuli goste te je prvu priliku već u 4. minuti imao Olmo, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 7. minuti Dinamo ima veliku priliku, Bruno Petković sjajno se oslobodio Simića, ali njegov šut iz blizine brani golman Splićana Ljubić.

Dinamo do vodstva dolazi već u 12. minuti kada je iz kuta ubacio Kadzior, u skoku su bili Petković i Ardian Ismaili, a branič Hajduka je nesretno dodirnuo loptu glavom i pogodio vlastitu mrežu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U 25. minuti Ljubić brani opasni udarac Olma, odmah potom i pokušaj Oršića, a Ivanušec u 38. minuti puca pored gola.

U zadnjoj minuti prvog dijela Leovac je igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudac Bebek je svirao penal za Hajduk. Kapetan 'bilih' Mijo Caktaš bio je siguran, poslao je loptu pod gredu, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

U 50. minuti Petković je petom ostavio loptu za Oršića koji je pucao s dvadesetak metara, a Ljubić uz manje poteškoće ipak nekako loptu loptu u korner. U 62. minuti je iz slobodnog udarca s oko dvadeset metara preko gola pucao Kadzior.

Gosti su zaprijetili sedam minuta kasnije kad nakon ubačaja iz kuta Livaković brani pokušaj Ismajlija.

U 74. minuti ponovno Petković proigrava petom, ovaj put Olma koji se lijepo oslobodio Ismajlija, no Španjolčev udarac s ruba šesnaesterca brani Ljubić.

• +34
Dinamo - Hajduk, 22.11.2019., 16. kolo Hrvatski Telekom Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Majer je u 83. minuti ubacio iz slobodnog udarca, no Dilaver glavom puca preko vrata. Majer je u sudačkoj nadoknadi imao i posljednju priliku na susretu kada je s vrha šesnaesterca pucao ravno u Ljubića.

• +27
Dinamo - Hajduk, 22.11.2019., 16. kolo HT Prve lige, navijači Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Dinamo u utorak na San Siru čeka presudni dvoboj Lige prvaka, a prvak je poveo iz jedne od nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu, dok je Hajduk izjednačio iz penala, što je bio jedini udarac Splićana u okvir vrata na cijelom dvoboju.

Na ljestvici vodi Dinamo s 35 bodova i utakmicu manje, a Hajduk ima 31.

Pred 15.757 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1:0 Ismaili (12ag), 1:1 Caktaš (45+1pen)