AMBICIOZNA SLOVENIJA

Dežela na nogama: Protiv Alžira za drugi krug

13.06.2010 u 13:15

Ambicije Slovenije nisu biti 'topovsko meso' Englezima i Amerikancima, nego osvojiti prvo ili drugo mjesto u skupini C i osigurati natjecanje u drugom krugu. Ako to žele onda će protiv Alžira morati uhvatiti 'puni plijen'

Nakon subotnjeg remija Engleza i Amerikanaca, u nedjelju rano popodne Slovenci i Alžirci nastavljaju borbu u skupini C Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoafričkoj Republici. Dečki iz Dežele uoči susreta bili su veliki optimisti, a je li sve išlo po njihovom planu saznat ćemo oko 15.30 sati kad je predviđen kraj susreta.

Pred početak utakmice, tijekom zagrijavanja obiju ekipa, na travnjak su utrčali alžirski navijači, te su nakon kraćeg naguravanja s osiguranjem udaljeni s terena. Zasad nema vijesti o uhićenjima.

Alžir
: Chaouchi, Bougherra, Halliche, Yahia, Belhadj, Lacen, Ziani, Yebda, Kadir (od 82. Gueidoura), Djebbour (od 58. Ghezzal), Matmour (od 80. Saifi)
Slovenija: Handanovič, Brečko, Šuler, Cesar, Jokič, Birsa (od 84. Pečnik), Radosavljevič (od. 87. Komac), Koren, Kirm, Dedič (od 52. Ljubljankič), Novakovič

90'+4 Kraj utakmice. Slovenija je stigla do prve pobjede u povijesti na Svjetskom prvenstvu. Ovo im je bila ukupno četvrti susret na SP-ima.
90'+1 Slovenci paničare u obrani i pružaju suparniku šansu da izjednači. Zasad ostaje 1:0
90' Igrati će se četiri minute nadoknade
89' Alžirci opet napadaju svim silama, no Slovenci se dobro brane
85' Slovenci su uspjeli preuzeti loptu i bez obzira što su im napadi jalovi ipak vrijeme radi za njih
84' Kontra Slovenaca, no Koren je pogriješio u predaji lopte prema Novakoviču
81' Netko od Slovenaca igrao je rukom u gužvi nakon kornera Alžiraca, no nije suđen jedanaesterac
79' GOOOOOOOOOL! 1:0 za Sloveniju! Koren je izborio priliku za udarac s 25 metara, pucao je slabo, ali precizno u donji lijevi kut alžirskog golmana, no laganu loptu Chaouchi nije pokupio, nego mu se od ruke odbila u mrežu
78' Alžir s igračem manje igra bolje nego kad je bio kompletan. Slovenci su prisiljeni na obranu
77' Kakva prilika za Alžir: Šuler je neoprezno primio loptu, a Ziani mu uzeo, no golman Handanovič je ipak uspio stići do nje prije
75' Slovenci neočekivano imaju priliku s igračem više posve zagospodariti travnjakom i jačim pritiskom bolje zaprijetiti pogotkom
73' Ghezzal dobio crveni karton! Igrao je namjerno rukom u slovenskom šesnaestercu, premda nikako nije mogao doći do lopte, a kako je već ranije imao žuti karton, tako je isključen iz igre
71' Novo ubacivanje Alžiraca, ovog puta s desne strane, ali Ghezzal je ponovno neprecizan
69' Ziani ubacio s lijeve strane, Ghezzal puca glavom preko gola
66' Dupli pas Matmoura i Ghezzala u blizini slovenskog gola, lopta ipak stiže do Handanoviča
64' Nova akcija Slovenaca u alžirskom kaznenom prostoru, no Novakovič je onemogućen u udarcu
63' Udarac Korenaiz daljine, lopta odlazi visoko iznad gola
62' Slovenci i dalje imaju inicijativu, no u njihovoj igri previše je dodira, pa su akcije spore i predvidljive
60' Super prilika za Kirma, no slovenski nogometaš pucao je traljavo i doslovce dodao loptu golmanu Chaouchu
54' Ubacivanje Belhadja u slovenski kazneni prostor, Handanovič s lakoćom hvata loptu
53' Dobra akcija Ljubljankiča s desne strane, no ubacivanje pred gol Alžira bilo je izuzetno loše
50' Loše primanje Djebboura i prilika koja je 'mirisala' na opasnost po slovensku mrežu, otišla je u nepovrat
48' Baš kao i u prvom poluvremenu, dečki iz Dežele bolje su krenuli u utakmicu, no zasad još nema prilika za gol
46' Slovenci su krenuli s centra u nastavak

45'+1 Kraj lošeg prvog dijela
45' Igrati će se samo minuta sudačke nadoknade
45' Novi udarac Birse, no ovog puta to ni izbliza nije bilo tako uspješno; lopta je otiša pored vratnice
43' Izvrstan udarac Birse s 25 metara, alžirski golman krajnjim naporom izbacuje u korner
40' Snažan udarac Matmoura s 20 metara, lopta odlazi visoko iznad vratiju
37' Korner izvodi Ziani, glavom puca Halliche, no lopta odlazi zamalo pored gola
36' 'Slobodnjak' je izveden, u velikoj gužvi pred slovenskim golmanom Cesar je najprisebniji i izbacuje loptu u korner
35' Žuti karton za Radosavljeviča, slobodan udarac na sredini slovenskog dijela travnjaka
34' U posljednjih 15-tak minuta Alžirci su preuzeli igru, a Slovenci se mahom brane i igraju na kontranapade
31' Vuvuzele i dalje poput roja osa paraju zrak, no s obzirom na kvalitetu igre nije ni čudno da se ljudi na tribinama tako zabaljaju
29' Ziani izborio aut pored Cesara
27' Alžirci dugo kombiniraju na sredini terena, gotovo bez inicijative da krenu prema golu Handanoviča
23' Nova akcija Djebboura, slovenski golman ipak brži
21' 'Slobodnjak' Birse, golman Chaouchi boksa loptu nazad u polje
19' Novi ubačaj Zianija u 16-terac, lopta je malo previsoka za Matmoura
18' Duga dobra lopta prema Djebbouru, no alžirski napadač ju nije stigao
17' Ubačaj Slovenaca s desne strane, no lopta nije stigla do Dediča
14' Slovenija zasad ima statistički malo veći posjed lopte, no dosad nismo vidjeli nijednu priliku za pogodak
12' Akcija Novakoviča i Dediča, no lopta je opet prebrza i do nje prvi stiže golman Chaouchi
10' Još uvijek se igra rastrgano, bezidejno i s puno napucavanja
7' Kontra Alžira, no lopta bježi u aut jednom alžirskom igraču
6' Obje ekipe dosta griješe, igra se na središtu igrališta
3' Izvanredan udarac Zianija, još ljepša obrana Handanoviča
3' Prekršaj Jokića, Alžirci imaju slobodan udarac ispred slovenskog 16-terca
1' Dobra prilika za Slovence već na startu utakmice, ali 'slobodnjak' izveden s 25 metara iskosa nije stigao do Novakoviča
1' Alžirci su krenuli s centra