NBA LIGA

Detroit Pistonsi 'zacementirani' na dnu, Bojan Bogdanović koračić do 'double-doublea'; luda završnica u Philadelphiji

26.02.2023 u 09:51

Košarkaši Toronto Raptorsa svladali su domaće Detroit Pistonse sa 95-91 u subotnjoj podnevnoj matineji u NBA ligi, a Bojan Bogdanović je za poraženu momčad postigao 11 koševa uz devet skokova

Pobjednik je odlučen u neizvjesnoj završnici u kojoj je Pascal Siakam pogodio sva četiri slobodna bacanja. On je sa 29 koševa, osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte bio najbolji igrač utakmice. Za Raptorse je 19 koševa postigao Gary Trent Jr. Pistonse je predvodio Marvin Bagley III. sa 21 košem i 18 skokova.

Najlošija momčad Istočne konferencije (15-46) doživjela je četvrti uzastopni poraz, a Toronto (30-31) je četvrtom uzastopnom pobjedom došao gotovo do 50% uspješnosti u sezoni te se nalazi na devetom mjestu koje donosi sudjelovanje u mjesto u razigravanju za plasman u doigravanje za NBA prvaka.

Denver Nuggetsi doživjeli su tek 19. poraz ove sezone u sjevernoameričkoj NBA ligi nakon blijede igre na gostovanju kod Memphisa koji je bio bolji 112-94. Susret vodećih momčadi Zapadne konferencije od samog početka pripao je domaćima. Nakon vrućeg starta, Memphis je već u prvom poluvremenu vodio s 29 razlike, a na odmoru 66-42 i više nije dopuštao gostima da priđu.

Prvi strijelac Memphisa bio je Ja Morant s 23 poena, a kod Denvera najkorisniji je bio Nikola Jokić s 15 poena i 13 skokova.

Momčad iz Colorada ostala je na vrhu Zapadne konferencije s 42 pobjede i 19 poraza, drugi je Memphis s učinkom 36:26.

U međuvremenu, na čelu Istočne konferencije i cijele lige ostao je Boston koji je sinoć ostvario 44. pobjedu sezone (44:17). Na gostovanju u Philadelphiji tricom Jaysona Tatuma u posljednjim sekundama došli su do pobjede 110-107. Nakon Tatumova koša, 1,3 sekunde do kraja, centar Philadelphije Joel Embiid pogodio je preko cijelog terena, no izvan vremena.

Embiid je bio najučinkovitiji igrač utakmice sa 41 poenom i 12 skokova. Boston je, međutim, još jednom pokazao da mu je timska igra prvi adut. Tatum je tako bio jedan od šest igrača zeleno-bijelih s dvoznamenkastim brojem poena. Utakmicu je završio s 18 poena, 13 skokova i šest asistencija, a prvi strijelac momčadi bio je Jaylen Brown s 26 poena.

Boston se izvukao iz minusa od 15 poena u drugom poluvremenu. Slično, Utah je u drugom poluvremenu uspjela napraviti preokret protiv San Antonija. Lauri Markkanen dao je 27 poena za Utah koji je na kraju slavio 118-102.

• Charlotte Hornets - Miami Heat 108:103
  • Orlando Magic - Indiana Pacers 108:121
  • New York Knicks - New Orleans Pelicans 128:106
  • Memphis Grizzlies - Denver Nuggets 112:94
  • Philadelphia 76ers - Boston Celtics 107:110
  • Utah Jazz - San Antonio Spurs 118:102