nesreća u nigeriji

Detalji o prometnoj nesreći Anthonyja Joshue; u bolnici je, ali u stabilnom stanju

29.12.2025 u 15:54

Bionic
Reading

Bivši svjetski boksački prvak u teškoj kategoriji Anthony Joshua ozlijeđen je u teškoj prometnoj nesreći u Nigeriji u kojoj su smrtno stradale dvije osobe.

Kako prenose mediji, 36-godišnji boksač nalazio se u automobilu koji je na autocesti Lagos–Ibadan, u blizini mjesta Makun, udario u zaustavljeni kamion. Uzrok nesreće zasad nije poznat.

Na snimkama koje kruže društvenim mrežama Joshua je bez majice i vidno dezorijentiran, dok sjedi u teško oštećenom terencu okruženom razbijenim staklom. Na drugim snimkama vidi se kako sjedi na prednjem sjedalu vozila hitne pomoći i razgovara s pripadnicima nadležnih službi.

Nigerijske službe za BBC su u međuvremenu potvrdile kako je Joshua u redu, ali je svejedno prevezen u bolnicu.

Svjedok s mjesta nesrećre rekao je za list Punch: 'Bio je to konvoj od dva vozila: Lexus SUV i Pajero SUV. Joshua je sjedio iza vozača, a pokraj njega još jedna osoba. Pored vozača sjedio je i suvozač, što znači da su u Lexusu koji se sudario bila četiri putnika. Njihovo osiguranje bilo je u vozilu iza njih prije sudara.'

Jedan član obitelji Joshua rekao je za BBC: 'Nadamo se njegovom brzom oporavku i molim se da pokojni počivaju u miru. On obično dolazi za novu godinu. Nismo ga vidjeli dugo pa smo ga očekivali.'