rusko prvenstvo

Dejan Lovren olakšao suparniku da zabije za pobjedu; Zenit loše ušao u nastavak sezone, a uskoro ide na noge Vlašićevom CSKA-u

08.03.2021 u 20:35

U utakmici 21. kola ruskog nogometnog prvenstva Rubin je pobijedio lidera prvenstva Zenit sa 2:1, uz nastupe hrvatskih reprezentativaca, Filipa Uremovića i Dejana Lovrena.

Rubin je poveo u 41. minuti golom kojeg je iz kaznenog udarca zabio Đorđe Despotović, a izjednačio je Sardar Azmoun u 75. minuti.

Pobjedu Rubinu donio je Denis Makarov golom u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon što je 'slomio' Lovrena i pogodio za 2:1.

Zanimljivo, Zenit je u devetoj minuti nadoknade mogao izjednačiti iz kaznenog udarca, no Juri Djupin je zaustavio udarac Artema Dzjube.

Filip Uremović je odigrao cijeli susret za Rubin, baš kao i Dejan Lovren za Zenit.

Iako je Zenit vodeći na tablici, momčad Sergeja Semaka u dvije prvenstvene utakmice u nastavku sezone osvojila je tek jedan bod, što bi trebalo zabrinuti sve u u klubu, jer moskovski CSKA smanjio je zaostatak. A ova dva kluba snage će odmjeriti za deset dana kod Vlašićevog kluba.

U ranije odigranom susretu Lokomotiv je na gostovanju pobijedio Arsenal iz Tule sa 3:0.

Za moskovski sastav zabili su Fjodor Smolov (71), Murilo (75) i Rifat Zhemaletdinov (85). Vedran Ćorluka nije nastupio za goste.