Debakl Cibalije; gostima pomogla i glupost domaćina iz 29. minute

12.03.2017 u 17:03

• +3

Cibalia - Istra 1961, 24. kolo

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U prvoj nedjeljnoj utakmici Istra 1961 je slavila u Vinkovcima kod Cibalije 2:0 te još malo gurnula svojeg domaćina prema Drugoj ligi

Vinkovčani su prije utakmice govorili kako je ovo za njih 'biti ili nebiti', da su odavno potrošili sve kredite te su su najavljivali tri boda. No domaći nogometaši su još jendom napustili teren pognute glave.

Puljani nisu imali razumijevanja za probleme Cibalijinih nogometaša te su zasluženo uzeli cijeli plijen.

Za Cibaliju je loše krenulo već od šeste minute. Solomon je poput brzog vlaka prošao zadnju liniju Vinkovčana i poentirao za 1:0.

Cibalia-Istra 1961 0:1, Solomon 6'

U 29. minuti domaći sastav je ostao s deset igrača, jer je izravni crveni karton dobio Glavica poslije brutalnog i posve nepotrebnog prešaja oko sredine terena.

Cibalia-Istra 1961 crveni karton

Devet minuta kasnije Pavić je ubojito završio novu brzu akciju gostiju za 2:0.

S igračem manje Cibalia u nastavku nikako nije mogla do preokreta. Istra 1961 je rutinski kontrolirala situaciju na terenu i ostvarila sigurnu pobjedu.

Cibalia-Istra 1961 0:2, Pavić 38'
Cibalia-Istra 1961 0:2, 24. kolo 2016./17. (izjave)
Cibalia-Istra 1961 0:2, 24.kolo 2016./17. (sažetak)