KREĆU DVA MARINA?

DC: Borbeni Ćorić 'izgorio', Hrvatskoj egal nakon petka

12.09.2014 u 18:58

Nakon slavlja Mate Delića u prvom meču dvoboja Nizozemske i Hrvatske u Davis cupu Robin Haase je izjednačio na 1:1 protiv najmlađeg igrača ovoga duela Borna Ćorića

Borna Ćorić je izišao na megdan najboljem Nizozemcu Robinu Haaseu, koji jako voli zemljanu podlogu koju su mu odabrali domaćini u Amsterdamu. Prvi set bio je klasični 'teniski rat' dvojice upornih trkača, a Borna je u završnici seta tri puta imao set loptu. Sve tri protiv servisa i sve tri server je spasio, da bi u tie breaku Haase pokazao više i otvorio si vrata pobjede.

Ćorić je u nastavku meča ostao 'bez gasa'. I u nogama i u udarcima, te 'gladni' Haase nije dozvolio veće komplikacije u meču. Nije se Borna predavao, Haase je svako malo u završnici morao spašavati 0:30 ali svaki puta je bio dorastao zadatku i meč je završio s konačnih 7:6, 6:1, 6:4

Ćorić je još jednom pokazao zašto još nije u svjetskom vrhu, ali i zašto će tamo jednom biti, a Davis cup ogled Nizozemske i Hrvatske došao je do dvoboja parova (subota, 15 sati). Izbornik Krajan ima više kombinacija, ali najlogičnijom se čini ona s nastupom Čilića i Draganje. Dvojica Marina rasteretila bi singl igrače od petka i onda bi se vidjelo koga bi bilo dobro da Čilić zamijeni u nedjelju. Najnapetije razdoblje ovog duela na rasporedu je tijekom vikenda u kojega suparnici ulaze s rezultatom 1:1.