NBA LIGA

Dario Šarić ušao s klupe i ubacio Wolvesima 16 koševa

18.11.2016 u 10:00

Hrvatski 22-godišnji košarkaški reprezentativac Dario Šarić bio je najbolji strijelac Philadelphia 76ersa sa 16 koševa (šut za dva 4-7, trica 2-4, slobodna bacanja 2-3) u 86:110 porazu na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa.

Za Sixerse je ovo bio već 10. ovosezonski poraz u 12. nastupu, a s takvim učinkom momčad se nalazi na samom dnu lige, isti omjer imaju i New Orleans Pelicansi.

Šarić, koji nije krenuo u početnoj postavi, u igri je proveo 27 minuta, te je uz 16 poena ostvario i četiri skoka, jednu asistenciju, te dvije osvojene lopte. Uz njega u momčadi Sixersa učinak vrijedan spomena ostvario je još samo Joel Embiid sa po 10 koševa i skokova. Trenutačno je Šarić na prosjeku od 10 koševa i nešto manje od sedam skokova.

U domaćoj momčadi ponovno je sjajan bio Andrew Wiggins koji je dvoboj završio sa 35 pogodaka i 10 skokova, a odlično ga je pratio Karl-Anthony Towns sa 25 ubačaja i 10 skokova. Wolvesi su ovom pobjedom popravili svoj omjer na 4-7. Sve Šarićeve koševe pogledajte OVDJE

Chicago Bullsi ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši kao gosti Utah Jazz sa 85-77. U utakmici u kojoj su obje momčadi šutirale iz igre ispod 40 posto najefikasniji je kod pobjednika bio Jimmy Butler sa 20 poena i 12 skokova, dok se kod poraženih istaknuo Rudy Gobert sa 16 koševa i 13 skokova.

Odličnu partiju u dresu Houston Rocketsa imao je James Harden koji je u 126-109 domaćoj pobjedi protiv Portland Trail Blazersa ostvario "triple-double" učinak sa 26 poena, 14 asistencija i 12 skokova. Kod gostiju, koji su držali rezultatski priključak samo tijekom prvog poluvremena, najefikasniji je bio CJ McCollum sa 26 ubačaja.

10. Denver 11 4 7
11. Minnesota 11 4 7