NBA LIGA

Dario Šarić ovakvu utakmicu još nije odigrao u NBA-u; zamalo je uspio što i Toni Kukoč!

22.12.2017 u 08:43

U noći s četvrtka na petak u NBA ligi je odigrano pet utakmica, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić još jednom je svim kritičarima dokazao kako je u ovom trenutku najsvestraniji naš košarkaš

Mladom 23-godišnjem Šibenčaninu DarioŠarić nedostajala je samo jedna asistencija do triple-doublea učinka što je od hrvatskih košarkaša, koji su dosad igrali u NBA ligi, uspio još samo Toni Kukoč (ukupno četiri u karijeri (Chicago 2, Atlanta i Philadelphia).

Philadelphia 76ersi (14-17 ) na svom su parketu poraženi od Toronto Raptorsa (22-8) sa 109:114. Sixersi su u drugoj četvrtini u par navrata imali +15, a na poluvrijeme su otišli sa +13. Domaćin treću četvrtinu započinje serijom 11-2 i ima ogromnih +22. No tu cijelu prednost uspijeli su prokockati u samo šest minuta kad se gosti serijom 22-2 u potpunosti vraćaju u utakmicu. U posljednju četvrtinu Sixersi ulaze sa 88-86. Igra se koš na koš i gosti u posljednjih 80 sekundi ulaze sa prednošću 109-107. Sixersi promašuju tricu za vodstvo. Gosti su u samoj završnici mirni sa linije slobodnih bacanja i zaokružuju veliki preokret. Sjajan je sa rekordima karijere bio DeMarr DeRozan (45k, 6/9trica, 5s, 3a, 2uk.l), a pratili su ga Kyle Lowry (23k, 9s, 4a, 3uk.l) i Serge Ibaka (12k, 8s, 2uk.l), piše košarkaši portal Basketball.hr

Kod Sixersa je u najkompletnijoj utakmici karijere zamalo bez triple-doublea ostao naš Dario Šarić (18k, 7-10šut, 10s, 9a, 2uk.l, 2bl). To je svakako bila jedna od njegovih najboljih utakmica u NBA karijeri, ali ipak nije bio zadovoljan:

'Moramo izaći na teren i igrati prljavo, moramo igrati čvršće', poslao je jasnu poruku svojim suigračima Šarić.

Solidno su odigrali i rookie Ben Simmons (20k, 6s, 4a) te Robert Covington (19k, 7s, 5uk.l), no neigranje centra Joela Embiida i JJ Redicka te briljantna večer DeRozana bili su prevelika zapreka. Podatak kako bez Embiida u sastavu ove sezone Sixersi imaju učinak 1-7 dovoljno govori koliko im je važan…

Cleveland Cavsi (24-9) teškom su mukom pobijedili Chicago Bullse (10-21) sa 115:112 i prekinuli njihov niz od 7 uzastopnih pobjeda. Bila je to iznimno izjednačena utakmica u kojoj su Cavsi nakon prve četvrtine i na poluvremenu imali +2, a nakon treće četvrtine +3. Domaćin otvara posljednju četvrtinu serijom 7-0 za +10, no Bullsi se svojom serijom 9-0 vraćaju u igru. U posljednju minutu Cavsi ulaze sa +6, no nakon trice Nikole Mirotića i polaganja Denzela Valentinea Bullsi su na -1 samo 14 sekundi prije kraja. LeBron James ubacuje oba slobodna bacanja za 115-112, a u posljednjem napadu prvo Dwyane Wade blokira tricu Krisa Dunna, da bi u samoj završnici tricu za produžetak promašio i Valentine. Kod pobjednika po običaju najbolji LeBron James (34k, 6s, 9a, 3uk.l), Kevin Love (27k, 4/8trica, 7s) i Kyle Korver (15k, 4/6trica). Naš Ante Žižić nije ulazio u igru. Kod Bullsa sa 25 poena najefikasniji finski rookie Lauri Markkanen, a solidni su bili i Denzel Valentine (18k, 4/7trica, 5s, 4a), Kris Dunn (10k, 5s, 14a) i Nikola Mirotić (15k, 3/6trica, 5s).

New York Knicksi (17-14) su sa 102-93 svladali golobrade Boston Celticse (26-9). Domaći su poveli 13-2 i nakon prve četvrtine imali +10. Celticsi su malo po malo smanjivali tu prednost, da bi u trećoj četvrtini u par navrata imali i +9. No Knicksi tu četvrtinu završavaju serijom 11-2 i u posljednju dionicu se ušlo sa rezultatom 68-68. Tad Michael Beasley postiže 11 uzastopnih poena Knicksa koji dolaze do +7 i do kraja utakmice bez većih problema brane tu prednost za veliku pobjedu. Knicksi su tako pobijedili unatoč najlošijom utakmici karijere Kristapsa Porzingisa (1 koš uz šut 0/11). No njegov učinak je nadoknadio Michael Beasley (32k, 12s), a solidni su bili i Turčin Enes Kanter (14k, 10s, 2bl) te bivši igrač Celticsa Courtney Lee (12k, 4s, 3a, 2uk.l). Klupa Knicksa nadigrala je klupu Celticsa 56-20. Razlog tome je što su Celticsi nastupali bez ozlijeđenih Browna, Morrisa, Larkina i otprije Haywarda. Od 11 igrača koji su nastupili za Celticse bilo je čak 6 rookiea. Kod Celticsa najbolji Kyrie Irving (32k, 3s, 4a) i rookie Jayson Tatum (17k, 3s, 2uk.l).

Phoenix Sunsi (12-22) su u napetoj završnici sa 97-95 svladali Memphis Grizzliese (9-23). Sunsi su na poluvremenu imali +9, no gosti odličnom trećom četvrtinom preokreću rezultat i u posljednju se dionicu ulazi sa prednošću Grizzliesa +2. Momčadi se tad izmjenjuju u vodstvu. Čak 3 minute i 45 sekundi prije kraja Tyreke Evans zabija za 95-94 vodstvo Grizzliesa. Gosti promašuju čak 8 idućih šuteva, a 17 sekundi prije kraja Troy Daniels ubacuje tricu za vodstvo Sunsa 97-95. Grizzliesi promašuju nova dva šuta. Pet sekundi prije kraja Sunsi imaju loptu sa strane. Dragan Bender radi grešku sličnoj onoj Bojana Bogdanovića od neki dan i lošim pasom gubi loptu, no na Benderovu sreću Tyreke Evans ne pogađa tricu za pobjedu sa sirenom. Kod pobjednika najbolji TJ Warren (27k, 5s) i Greg Monroe (8k, 12s, 7a). Naš Dragan Bender igrao je čak 32 minute i za to vrijeme postigao je tek 4 poena (šut 1/8, trica 1/6) uz 5 skokova i jednu asistenciju. U redove Grizzliesa vratili su se Chandler Parsons i Brandan Wright, a protiv Sunsa najbolji su bili Tyreke Evans (23k, 9s, 5a) i Marc Gasol (13k, 11s, 5a, 3bl).

Utah Jazz (15-18) su na domaćem parketu iznenadili San Antonio Spurse (22-11) sa  100-89  . Domaćin je bolje ušao u utakmicu i na poluvremenu imao +12. No Spursi dobijaju treću četvrtinu 32-22 i u posljednju dionicu ulaze sa minimalnim zaostatkom. Sedam minuta prije kraja rezultat je 82-81 za Jazz, da bi domaćin tad u 4 minute napravio seriju 13-2 te stigao do ključne prednosti koju bez problema zadržava do kraja utakmice. Jazz je bio bez ponajboljih igrača Mitchella i Goberta a do pobjede su ih vodili Rodney Hood (29k, 3s), Derrick Favors (14k, 9s) i Ricky Rubio (11k, 11s, 7a). Kod Spursa sa 12 poena najefikasniji Bryan Forbes, a po 11 poena dodali su Aldridge, Parker, Mills i Lauvergne.