nba liga

Dario Šarić oduševio kritičare i trenera Stevea Kerra; ovako moćan dugo nije bio

19.10.2023 u 11:10

Golden State Warriorsi su u svom Chase Centeru svladali Sacramento Kingse sa 116-115 u pretposljednjoj pripremnoj utakmici za novu sezonu, a u pobjedu momčadi iz San Francisca hrvatski reprezentativac Dario Šarić ugradio je 14 koševa, šest skokova i tri asistencije

Posebno je sjajan Dario Šarić bio u prvom poluvremenu u kojem je za 13 minuta ubacio 12 koševa i pokazao je svima kako će biti pojačanje za momčad koja još jednom napada titulu NBA prvaka. Ovako moćan u NBA-u - jer je dobio malo slobode u igri - dugo nije bio. Zadovoljan je i trener Steve Kerr koji ga je želio u momčadi.

Pobjedu Warriorsima donio je iznimno raspoloženi kapetan Stephen Curry pogodivši tricu šest sekundi prije kraja utakmice, čime je zaokružio svoj učinak na 30 koševa (od toga 16 koševa u zadnjoj četvrtini!). Curry je pogodio osam trica iz 12 pokušaja, a iz igre je gađao 10/18.

Warriorsi su imali šestoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom. Jonathan Kuminga je ubacio 18, a Andrew Wiggins 16 poena, dok su po 13 ubacili novak Trayce Jackson-Davis i veteran Chris Paul, koji je uz to imao i devet asistencija.

Šarić i Paul su u igru ušli s klupe, ali su obojica imali minutažu kao i igrači udarne postave. Šibenčanin je u igri proveo više od 28 minuta (28:13), a Paul gotovo 30 minuta (29:42).

De'Aaron Fox je s 25 koševa bio najbolji strijelac Kingsa, a Keegan Murray je ubacio 24.

U ostalim pripremnim utakmicama San Antonio Spursi su svladali Houston Rocketse sa 117-103, Brooklyn Netsi su sa 107-104 slavili u Miamiju, a Washington Wizardsi su pobijedili New York Knickse sa 131-106 u Madison Square Gardenu, gdje je Jordan Poole za pobjednike ubacio 41 koš.