NBA

Dario Šarić odličan protiv najbolje momčadi lige; slavio je i Bojan Bogdanović; šakački obračun u Minneapolisu

04.02.2023 u 09:11

Detroit Pistonsi su sinoć sa 118:112 pobijedili Charlotte Hornetse a Bojan Bogdanović je zabio 21 koš za pobjedu svoje momčadi, dok je Dario Šarić u pobjedu svojih Phoenix Sunsa sudjelovao s double-doubleom.

Detroit je nadigrao Charlotte na svom terenu unatoč tome što je izgubio čak 23 lopte, a Bogdanović je odigrao 35:15 minuta i uz 21 koš (šut iz igre 8/14, trice (4/7) dodao jedan skok, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Jaden Ivey je bio najbolji strijelac Pistonsa sa 24 poena i sedam asistencija, a Saddiq Bey je dodao 22 poena, uključujući tricu za vodstvo u završnici.

Detroit je zadnji na Istoku s omjerom pobjeda i poraza 14-39, dok Hornetsi imaju jednu pobjedu više i isti broj poraza.

LaMelo Ball i Terry Rozier predvodili su Charlotte sa po 23 poena.

Dario Šarić je svojim Phoenix Sunsima koji su sa 106:94 svladali Boston Celticse pomogao s double-doubleom, prvim ove sezone. Na terenu je proveo 29:42 minute i uz šut iz igre 5/13 (trice 4/7) ubacio je 14 koševa uz 13 skokova i tri asistencije.

Mikal Bridges predvodio je Sunse sa 25 ubačaja, Chris Paul zabio je 15 koševa uz osam asistencija i šest skokova.

Jaylen Brown iz Bostona predvodio je strijelce s 27 poena i dodao osam skokova. Jayson Tatum dodao je 20 poena, a Derrick White 19.

Bostonu, koji je prva momčad Istoka, ovo je 16 poraz ove sezone, a ima 37 pobjeda. Phoenix koji je šesti na Zapadu ima omjer pobjeda i poraza 28/26.

Orlando Magic je u Minneapolisu pobijedio Minnesota Timberwolves sa 127:120 u utakmici koji je oboilježio puno izbacivanja. Cole Anthony je ušao s klupe i predvodio sedam strijelaca Orlanda s dvoznamenkastim učinkom ubacivši 20 poena.

Krajem treće četvrtine došlo je do isključenja čak petorice igrača. Jalen Suggs i Mo Bamba izbačeni su zbog tučnjave s Austinom Riversom iz Minnesote, dok su Taurean Prince i Jaden McDaniels iz Timberwolvesa izbačeni zajedno s Riversom zbog sudjelovanja u tučnjavi. Orlando je nakon toga u zadnjoj četvrtini došao do prednosti od 22 koša.

Najbolji strijelac utakmice i poražene momčadi bio je D'Angelo Russell s 29 ubačaja čemu je dodao deset skokova i šest asistencija.

Toronto Raptors su na gostovanju sa 117:111 bili bolji od Houston Rocketsa, a do pobjede su ih predvodili Fred VanVleet sa 32 koša i Gary Trent Jr. sa 29. Pascal Siakam dodao je 23 poena i šest skokova, dok je kod Houstona najbolji bio Eric Gordon sa 28 poena.

Atlanta Hawks su u Salt Lake Cityju sa 115:108 pobijedili domaće Utah Jazz, a najzaslužniji za njihovo slavlje bio je Trae Young koji je zabio 27 poena. Pratio ga je De'Andre Hunter koji je ubacio 26 poena za 27. pobjedu Atlante ove sezone.

Lauri Markkanen, koji je upravo dobio svoju prvu pozivnicu za All-Star utakmicu, bio je jedan od trojice igrača Jazza koji su postigli najmanje 20 koševa. Utakmicu je završio sa ​​25 koševa i deset skokova. Jordan Clarkson zabio je 24 za Utah, a Mike Conley, kojem je ovo bila 1000. NBA utakmica, upisao je 20 poena i osam asistencija.

Indiana Pacers su kod kuće sa 107:104 nadigrali Sacramento Kingse, a Buddy Hield je svojoj bivšoj momčadi ubacio 21 koš. Kod Kingsa najbolji je bio Domantas Sabonis sa 15 koševa.

Portland Trail Blazersi su na krilima Anferneea Simonsa koji je ubacio 33 koša nadoknadili zaostatak od 20 poena i sa 124:116 svladali Washington Wizardse.

Simons je ubacio devet trica i dodao šest asistencija dok su Trail Blazersi, a Damian Lillard je skupio 29 koševa i šest asistencija.

Trail Blazersi, koji su upisali svoju petu pobjedu u posljednjih šest utakmica sada imaju omjer pobjeda i poraza 26-26. Bradley Beal ubacio je 34 poena, a Kristaps Porzingis 32 poena i osam skokova za Wizardse, kojima je prekinut niz od od šest pobjeda.

Philadelphia 76ers su u gostima sa 137:125 nadigrali San Antonio Spurse, a predvodio ih je Joel Embiid sa 33 poena i deset skokova. Tyrese Maxey zabio je 25 poena za 76erse, koji su pobijedili deveti put u zadnjih deset utakmica. James Harden dodao je 16 poena i osam asistencija.

U redovima Spursa, kojima je ovo osmi poraz zaredom, najučinkovitiji je bio rookie Malaki Branham sa 26 koševa.

Rezultati:

• Detroit Pistons - Charlotte Hornets 118:112 (Bojan Bogdanović je odigrao 35:15 minuta za Detroit, zabio je 21 koš i upisao jedan skok, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)
  • Indiana Pacers - Sacramento Kings 107:104
  • Washington Wizards - Portland Trail Blazers 116:124
  • Boston Celtics - Phoenix Suns 94:106 (Dario Šarić je odigrao 29:42 minute za Phoenix, zabio je 14 koševa i upisao 13 skokova i tri asistencije)
  • Houston Rockets - Toronto Raptors 111:117
  • Minnesota Timberwolves - Orlando Magic 120:127
  • San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 125:137
  • Utah Jazz - Atlanta Hawks 108:115