nba liga

Dario Šarić i njegovi Sunsi slavili na gostovanju kod Utah Jazza Bojana Bogdanovića, no naš je dvojac odigrao utakmicu za što brži zaborav

01.01.2021 u 09:38

Phoenix Sunsi su na Staru godinu slavili 106:95 na gostovanju kod Utah Jazza i tako stigli do četvrte pobjede u prvih pet nastupa u novoj sezoni...

Dario Šarić je za pobjedničku momčad odigrao 18 minuta te uz loš šut iz igre (1/7) ubacio pet koševa uz pet skokova i jednu asistenciju. Najbolji igrač Sunsa bio je Devin Booker s 25 koševa.

I na drugoj strani je Bojan Bogdanović odigrao utakmicu za zaborav. Za gotovo 29 minuta na parketu nije pogodio niti jedan šut iz igre (0/5), a do tri koša je došao pogodivši tri od četiri slobodna bacanja. Imao je jedan skok i jednu asistenciju. Najbolji igrač domaće momčadi bio je Donovan Mitchell s 23 koša.

U ostalim utakmicama Philadelphia je bila bolja od Orlanda 116:92., Houston je predvođen Jamesom Hardenom (33 koša) slomio otpor Sacramento Kingsa 122:119 te stigao do prve ovosezonske pobjede, Toronto je bio bolji od New York Knicksa 100:83, a Pelicansi su svladali Oklahomu 113:80.

Zanimljivo je bilo na utakmici u kojoj su Chicago Bullsi bili bolji od Washington Wizardsa 133:130. Russell Westbrook je predvodio momčad iz američkog glavnog grada s 22 koša, 10 skokova i 11 asistencija te tako postao drugi košarkaš u povijesti NBA lige koji je sve četiri prve utakmice sezone završio triple-doubleom. Prije njega to je napravio legendarni Oscar Robertson. Na žalost po Westbrooka, ovo je bio peti poraz u nizu za Wizardse, koji su uz Detroit Pistonse jedina momčad u novoj NBA sezoni bez pobjede.