NEZAUSTAVLJIVI FRANCUZI

Danski izbornik iskreno nakon što su poniženi u finalu!

27.01.2014 u 09:12

U finalu rukometnog Eura Francuska je uzela zlato nakon što je nadigrala domaćina natjecanja Dansku 41:32, a svoj sud o jednosmjernom dvoboju dali su i izbornici

Domaćin je puknuo u finalu. Danci nisu pronašli ključ kako zaustaviti Francusku koja je osvojila treće europsko zlato.

'Mogu reći kako je ovo bila najbolja utakmica i najbolja igra u finalu u povijesti francuskog rukometa. Znali smo da Danska ima mladu momčad i očekivali smo da bi se mogla slomiti pod pritiskom očekivanja cijele zemlje', rekao je francuski izbornik Claude Onesta.

Danski izbornik Ulrik Wilbek zasigurno nije očekivao ovakav oproštaj od klupe.

'Način na koji je Francuska igrala bio je impresivan. Možda je to njihova najbolja utakmica ikada. Bili smo fokusirani, ali smo se susreli s jakim i organiziranim protivnikom', rekao je Wilbek.

'Oni su počeli jako dobro i nakon pet-šest minuta mi smo bili u velikom zaostatku. Primijetio sam kako su mi igrači postali nervozni i pozvao sam minutu odmora. U posljednjih 45 minuta mi smo igrali jako dobro u napadu, ali utakmica je već bila gotova. Susret je bio zabavan, ali to još uvijek nije dovoljno protiv najbolje momčadi na svijetu.'