KVALIFIKACIJE ZA EP

Danska bacila Srbe na koljena; Farski otoci šokirali Grke!

13.06.2015 u 23:08

U utakmicama europskih kvalifikacija za EURO 2016 u subotu Portugal je u gostima jedva pobijedio Armeniju s 3-2, dok je Danska kod slavila protiv Srbije s 2-0.

Danci su u Kopenhagenu svladali Srbiju s 2-0 i ostali u igri za prva dva mjesta u skupini. Prvi pogodak djelo je Yusufa Poulsena u 13. minuti, da bi u 34. minuti srpski vratar Vladimir Stojković obranio penal Danielu Aggeru. Tri minute prije kraja Jakob Poulsen je potvrdio pobjedu Danaca. 'Orlovima' sada treba čudo da bi se plasirali na EURO. Naime, reprezentacija Srbije više ni teoretski ne može do prva dva mjesta u skupini koja direktno vode na završnicu u Francusku, ali može do trećeg ako svlada Armeniju, Albaniju i Portugal, a uz to Albanci izgube dvije od preostale tri utakmice.

Portugalci su s tri gola Cristiana Ronalda stigli do teške pobjede u Erevanu (3-2) nakon što su Armenci poveli fantastičnim pogotkom Marcosa u 14. minuti iz slobodnog udaraca s 35 metara. Veliki favoriti Portugalci igrali su zadnjih pola sata bez isključenoga Tiaga, a Armenci su uspjeli samo smanjiti 20 minuta prije kraja. U ovoj skupini vodi Portugal s 12 bodova, Danska ima 10, Albanija 7, a Srbija samo jedan bod.

Nijemci su na gostovanju kod slabašnog debitanta Gibraltara slavili s 7-0, uz "hat-trick" Andrea Schuerrlea i promašeni penal Bastiana Schweinsteigera.Irska i Škotska su odigrali 'miroljubivih' 1-1 u Dublinu, a u ovoj skupini je Poljska s uvjerljivih 4-0 dobila kod kuće Gruziju. Istaknuo se Robert Lewandowski koji je Gruzijcima zabio tri gola i to u 89.,te drugoj i trećoj minuti sudačke nadoknade. U ovoj skupini Poljska je prva s 14 bodova, Njemačka ima 13, Škotska 11, a Irska devet bodova.

U skupini F Mađari su pogotkom Stiebera sedam minuta prije kraja slavili na gostovanju kod Finske s 1-0. Dvije vodeće momčadi skupine Sjeverna Irska i Rumunjska odigrali su u Belfastu 0-0, dok je Grčka pretpjela još jednu sramotu izgubivši na gostovanju kod Farskih otoka s 2-1. U ovoj skupini Rumunjska vodi s 14 bodova, Sjeverna Irska je druga s 13, Mađarska ima 11, a Grčka je zadnja sa samo dva boda.