Dalić priznao da im je svima teško; evo što je rekao o odlasku Modrića iz Vatrenih

• V.R.
  • Zadnja izmjena 19.06.2023 00:50
  • Objavljeno 19.06.2023 u 00:43

Nakon što je Hrvatska u finalu Lige nacija poražena od Španjolske, tek nakon raspucavanja jedanaesteraca, cijela nacija željela je čuti što će prvo reći izbornik Zlatko Dalić. Naravno, glavna tema bio je kapetan Luka Modrić i njegov mogući odlazak iz reprezentacije o kojem se govori

U još povijesnoj utakmici za Hrvatsku, španjolska nogometna reprezentacija osvojila je treće izdanje Uefine Lige nacija pobjedom u finalu odigranom na stadionu Feijenoord 'De Kuip' u Rotterdamu.

Španjolci su do pobjede stigli boljim izvođenjem jedanaesteraca (5:4), jer nakon 120 minuta igre nije bilo pogodaka.

Naravno, s nestrpljenjem se čekalo što će prvo reći hrvatski izbornik Zlatko Dalić koji je Vatrene odveo do druigog i trećeg mjesta na svijetu.

'Čestitma Španjolcima na osvajanju Lige nacija. Mogu samo čestitati svojim igračima na postignuću, a želim se zahvaliti i navijačima koji su nam bili velika podrška. Moramo biti ponosni što je Hrvatska napravila u Ligi nacija. Nismo uspjeli dobiti na penale iako smo dosad uspijevali… Izgubili smo i šteta.No žao mi je što ga nismo osvojili, to je tako u nogometu, nekad dobiješ nekad izgubiš', kazao je za Novu TV Dalić.

Na pitanje žali li za nečim u ovoj utakmici rekao je:

'Velik ulog, teška utakmica, dobar protvnik... Malo nam je možda nma falilo više konkretnosti prema naprijed, to je falilo, ali nisu ni oni stvorili nešto šansi. Teže nam je bilo nakon 120 minuta s Nizozemskom pa opet igrati 120 minuta. No, nemam za čim žaliti, to je nogomet i na kraju ti penali.'

• +67
Hrvatska - Španjolska, finale Lige nacija, 18.6.2023. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic

Stiglo je i pitanje je li im teško te kako Luku Modrića nagovoriti da ostane i dalje u Vatrenima:

'Svima nam je teško, prvo zbog nas samih, zbog velike borbe, zbog ljudi koji su došli u Rotterdam, njih oko 35 tisuća su navijali zdušno. Žao mi je zbog njih... A Luka će sam odlučiti kako dalje.. On, Perišić, Kovačić i Brozović bili su fenomenalni. Naši senatori, kako ih zovem, odigrali su sjajnih 120 minuta, trčali su bez sekunde stajanja. Mogu biti ponosan što imam ovakvu reprezentaciju!'

Nešto kasnije na konfereneciji još rekao nekoliko riječi o Modriću:

'Svima nam je teško zbog ovog poraza, ali moramo biti ponosni. Napravili smo sjajnu stvar kroz grupu i polufinalu. Luka je rekao da će sam donijeti odluku. Večeras je odigrao sjajnu utakmicu, volio bih da ostane s nama i dalje.'

• +9
Tuga hrvatskih nogometaša; Hrvatska - Španjolska, finale Lige nacija, 18.6.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL