Liga nacija logo sponzori

reakcije nakon poraza

Razočarani Josip Juranović teško se mirio s porazom: Da sam je malo bolje pogodio...

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 19.06.2023 00:33
  • Objavljeno 19.06.2023 u 00:29

Hrvatska je u finalu Lige nacija izgubila od Španjolske nakon ruleta penala 5:4. 'Vatreni' su nakon utakmice s pravom bili razočarani i tužni...

Josip Juranović odigrao je još jednu sjajnu utakmicu na desnom boku hrvatske reprezentacije, a baš je on imao našu najbolju priliku.

U 51. minuti je dobro opalio, ali njegova je lopta prošla malo pored gola i to baš na strani gdje nije bilo niti jednog suigrača da ju barem pokuša skrenuti u gol. Šteta, baš šteta.

'Mogu reći da je bila vrhunska utakmica s obje strane. Vrhunske reprezentacije, vrhunski igrači. Mislim da su oni imali šanse, ali i mi', kazao je Juranović nakon utakmice te se prisjetio svoje prilike:

'Možda da sam je malo bolje pogodio, da je ušla u gol, sve bi bilo drugačije...'

• +9
Tuga hrvatskih nogometaša; Hrvatska - Španjolska, finale Lige nacija, 18.6.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Atmosfera na De Kuipu je bila fenomenalna...

'Sve u kockicama, zahvalni smo im do neba. Htjeli smo im vratiti na najbolji mogući način, ali nije išlo', kazao je Juranović te se dotakao kvalifikacija za plasman na EURO 2024. godine:

'Vidjet ćemo, nadam se da će to biti nova prilika za veliki rezultat. U Njemačkoj će biti hrvatska garda i to jedva čekam.'

Ni Martin Erlić nije skrivao razočaranje porazom nakon penala...

• +67
Hrvatska - Španjolska, finale Lige nacija, 18.6.2023. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic

'Hvala svima, pogotovo navijačima. Bodrili su nas do zadnje minute. Nažalost, penali su lutrija. Danas smo jednostavno izgubili. Žao nam je što nismo osvojili prvo mjesto. Neki igrači su to zaslužili, od Modrića, Brozovića, Kovačića, Perišića, izbornika... Šteta, ali idemo dalje', kazao je Erlić te otkrio:

'Nismo još ništa pričali, više-manje smo šutjeli. Još nam je glava vruća. Tužni smo, to je nogomet. Ali napravili smo povijesni rezultat. Europsko prvenstvo je prilika za pokazati se. Imat ćemo opet veliku podršku, ali prvo moramo proći kvalifikacije. Nemam riječi za navijače, oduševljen sam. Ovo samo mi Hrvati možemo napraviti.'